Сонячна буря може повністю знищити інтернет

Сонячна буря може повністю знищити інтернет
Досліджуючи експериментальні моделі, вчені збагнули, що світові загрожує  сонячна буря, яка могла б повністю зрушити комп’ютерні мережі, тобто весь інтернет. Така “апокаліптична” ситуація могла б тривати тижнями – пише хорватське видання Jutarnji list.

Каліфорнійський університет UCI у своїх дослідженнях виявив, що сонячні бурі (CMEs) можуть бути такими потужними, що здатні дестабілізувати магнітне поле нашої планети, спричинити наслідки для технологій у Всесвіті та на поверхні Землі. Геомагнетичні індуковані струмені (GIC) могли б змінити функціонування підводних кабелів, які є серцевиною інтернету. 

Nextshark наводить дані, як упродовж сонячних бур вивільняється багато магнетизованих частинок. Земля завдяки своєму магнітному полю може природно захиститися від таких явищ, але сильна й безпосередня сонячна буря є великим ризиком.

У дослідженні “Сонячні бурі: планування інтернет-апокаліпсису” провідна дослідниця докторка Сангіта Абду Джьоті розповіла, що насправді підводні кабелі перебувають під найбільшою загрозою від сонячних бур, натомість оптичні кабелі є захищеними. 

Учені також оцінювали ймовірність такої події в різних регіонах. Вони встановили, що у разі сонячної бурі, цілком можливо, дійшло б до повного знищення комп’ютерних зв’язків між США та Європою. Найкраща ситуація була б у деяких частинах Азії, оскільки їхні інтернет-зв’язки базуються на серверах у Сінгапурі, які б не мали бути ураженими.

Залишається питання: що можна було б зробити? Докторка Абду Джьоті підкреслює, що сонячні бурі можна передбачити за 13 годин до їхнього виникнення, але потужності нашої оборони є дуже обмеженими. Вона пропонує, щоб інтернет-оператори створили стратегію на випадок цілковитого падіння мереж, аби зменшити наслідки впродовж і після удару. Її стратегія містить захист комп’ютерного обладнання й перехід на альтернативні з’єднання, щоб зберегти безперешкодний обмін даними. Однак, попереджає вона, усього цього замало, тож шкода буде неминучою. 

Вона звертає увагу на те, що пошукові системи, фінансові інституції та інші потрібні служби мали б поширити найважливіші дані в усьому світі, щоб дати змогу їм функціонувати й після “катаклізму”. Вона пропонує також впровадити превентивні заходи, щоб застрахувати діяльність невідкладних служб, як-от швидка допомога, поліція та пожежники.

Астрофізики, підсумовує Nextshark, вважають, що ймовірність того, що така сонячна буря захопить нас у поточному десятилітті, становить 12%. Саме тому потрібно своєчасно вжити заходів, посилити інфраструктуру відповідно до найновіших відкриттів учених, а також створити умови для безперешкодної праці мереж постачання електричної енергії та інтернету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи земне життя зародилося на Марсі? Аляска палає