Спільна заява глав МЗС країн “Великої сімки”

Спільна заява глав МЗС країн “Великої сімки”

Міністри закордонних справ “Великої сімки” перед річницею знищення літака Малайзійських авіаліній  MH17  виступили з наступною заявою:

“Ми, міністри закордонних справ G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки та Високий представник Європейського Союзу, єдині у нашому засудженні стосовно збиття Malaysia Airlines MH17, цивільного літака, що летів з Амстердаму до Куала-Лумпур 17 липня 2014 року.

На борту MH17 було 298 пасажирів і члені векіпажу, громадян Австралії, Бельгії, Канади, Німеччини, Індонезії, Ірландії, Ізраїлю, Італії, Малайзії, Нідерландів, Нової Зеландії, Філіппін, Румунії, Південної Африки, В’єтнаму, Великобританії та Сполучених Штатів Америки.

Ми повністю підтримуємо роботу Об’єднаної слідчої групи (JIT), незалежного кримінального розслідування під керівництвом Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України. Висновки JIT щодо ролі Росії у збитті MH17 є переконливими, значними та дуже тривожними. G7 нагадує, що Резолюція 2166 Ради Безпеки ООН вимагає, щоб усі держави в повній мірі співпрацювали для встановлення відповідальності. Ми єдині в нашій підтримці Австралії та Нідерландів, які закликають Росію відповісти за її роль у цьому інциденті і повністю співпрацювати із слідством, щоб встановлити істини та досягнути справедливості для жертв MH17 та їхніх близьких родичів.

Згідно з міжнародним порядком, заснованому на правилах, відповідальні за неприйнятні дії, такі як стрілянина або запуск ракети БУК російського походження, яка перехопила і зруйнувала цивільний літак, повинні бути притягнуті до відповідальності. З огляду на це ми закликаємо Росію негайно розпочати добросовісну співпрацю з Австралією та Нідерландами, щоб відповісти на всі відповідні питання щодо будь-яких можливих порушень міжнародного права.

“Ми ще раз висловлюємо своє глибоке співчуття сім’ям жертв MH17. Ми спільно виступаємо проти безкарності тих, хто брав участь в агресивних діях, які загрожують правилам міжнародного порядку, будь-де, будь-коли і за будь-яких обставин”.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ