Спільна заява канцлера Німеччини та президента Франції

Спільна заява канцлера Німеччини та президента Франції

На сайті канцлера пізно ввечері в понеділок було оприлюднено заяву:

Відділ преси та інформації федерального уряду.

Понеділок, 24 липня 2017

Спільний прес-реліз канцлера Німеччини і президента Франції за підсумками телефонних перемовин лідерів країн Нормандського формату.

Заступник голови федерального уряду, Ульріка Деммер, повідомляє:

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон сьогодні розмовляли по телефону в Нормандському форматі разом з Президентом України Петром Порошенком і президентом Росії Володимиром Путіним з метою сприяння виконанню Мінських угод для мирного врегулювання конфлікту на сході України.

На початку розмови голова Спеціальної спостережної місії ОБСЄ (SMM), посол Ертугрул Апакан і заступник голови місії, Александер Хаг брали участь. Вони повідомили про ситуацію в сфері безпеки на Донбасі і особливі проблеми SMM.

Глави держав і урядів погодилися, що політичні, гуманітарні та економічні питання, а також аспекти безпеки Мінського пакету заходів повинні бути реалізовані в повному обсязі.
Вони домовилися про наступні невідкладні заходи з просування політико-дипломатичного процесу:

• Порушення режиму припинення вогню має негайно припинитись. Глави держав і урядів закликали дотримуватися оголошеного Тристоронньої контактної групи 21 червня 2017 року перемир’я. Слід прийняти необхідні заходи задля уникнення пошкодження цивільної інфраструктури важливих об’єктів, щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі.

• Розведення збройних сил і відведення важких озброєнь повинні розглядатися як пріоритетні, як і було узгоджено в Мінському протоколі від 5 вересня 2014 року, Мінському Меморандумі від 19 вересня 2014 року і Мінського комплексу заходів від 12 лютого 2015 року. Глави держав і урядів, зокрема, обговорили важливість відведення важких озброєнь, особливо на найбільш уражених ділянках, списку на яких наполягає Франція і Німеччина. Вони доручили робочій групі з безпеки Тристоронньої контактної групи виявити і встановити такі зони в рамках наступного засідання, яке відбудеться 2 серпня 2017 року. Крім того, учасники зажадали продовження розведення сил у трьох пілотних зонах, в рамках рішення Тристоронньої контактної групи від 21 вересня 2016 року. Сторони будуть вживати всі необхідні кроки, щоб забезпечити повне спостереження цього процесу СММ ОБСЄ.

• Роз’єднання військ і техніки від їх нинішніх позицій у станиці Луганська повинно бути виконано без зволікання, під постійним наглядом і з боку СММ ОБСЄ, згідно з вимогами рамкової рішення Тристоронньої контактної групи від 21 вересня 2016 року.
Йшлося про необхідність забезпечення безпечного доступу для СММ ОБСЄ у всі райони Донбасу, в тому числі на тимчасово не контрольованої частини українсько-російського кордону, а також безпеки спостерігачів.

• Президент Франції та канцлер Німеччини закликали сторони зробити взаємні кроки на основі роботи гуманітарної та економічної робочих груп, щоб до кінця року продовжити обмін полоненими за принципом «всіх на всіх», як передбачено Мінськими домовленостями.

• Сторони зроблять взаємні кроки, аби відновити економічні відносини. Деталі цього мають бути розглянуті в найкоротші терміни.

• Політичні радники глав держав і урядів зустрінуться наступного місяця. А глави держав і урядів тим часом домовилися, що продовжать обмін думками під час наступної телефонної розмови.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ