Спільна заява міністра Німеччини і канцлера Австрії

Спільна заява міністра Німеччини і канцлера Австрії

Міністр закордонних справ Габріель і Федеральний канцлер Австрії Керн про введення санкцій проти Росії Сенатом США

15.06.2017

Федеральний канцлер Австрії Крістіан Керн (SPO) і міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель (SPD) прокоментували сьогодні (15 червня) затвердження Сенатом Сполучених Штатів законодавства про санкції проти Росії:

«З 2014 року Європа і Сполучені Штати вжили скоординованих дій, як партнери, у відповідь на незаконну анексію Криму і дії Росії на сході України. Це було правильною і необхідною реакція на поведінку Росії, яка не тільки ставить під загрозу мир і безпеку в Європі, але і, вперше з моменту закінчення холодної війни, це було кричущим порушенням наших принципів недоторканних національних кордонів в Європі.
Спільним зацікавленням ЄС і США є вжити рішучих і об’єднаних дій для вирішення конфлікту в Україні.

Однак, ми не можемо, прийняти загрозу незаконних екстериторіальних санкцій, накладених на європейські компанії, які беруть участь в зусиллях по розширенню європейської мережі енергопостачання!

Проект закону США є на диво відвертим щодо того, що насправді є під загрозою, а саме продаж американського скрапленого природного газу і завершення поставки російського природного газу на європейський ринок. Законопроект спрямований на захист робочих місць в США в сфері природного газу і нафтової промисловості.
Політичні санкції не повинні жодним чином бути пов’язані з економічними інтересами. Погроза накладати штрафи на компанії в Німеччині, Австрії та інших європейських країнах, беручи до уваги їх бізнес в Сполучених Штатах, якщо вони беруть участь в, або фінансують, проекти, що стосуються природного газу, із залученням Росії, такі як Північний Потік 2, впливає на європейсько-американські відносини в новий і дуже негативний спосіб. Йдеться про конкурентоспроможність наших енергоємних галузей промисловості, а також близько тисячі робочих місць. Тому ми рішуче підтримуємо зусилля Держдепартаменту США по внесенню змін до цього проекту закону.

Європейська мережа енергопостачання є справою Європи, а не Сполучених Штатів Америки!

Ми вирішуємо, хто постачає нам енергоносії, і як вони це роблять, і ми робимо це на основі прозорості і на принципах вільного ринку.

Це не тільки буде дуже сумно, але і послабить ефективність нашої позиції з приводу конфлікту в Україні, якщо ми більше не будемо застосовувати спільні дії, і якщо будуть переважати зовсім різні інтереси, такі як економічні намагання США у сфері експорту газу. Інтереси зовнішньої політики жодним чином не повинні бути пов’язані з економічними інтересами! Ще є достатньо часу і можливості, щоб не допустити цього!”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ