Спільна заява прем’єр-міністра Трюдо і президента Порошенка

Спільна заява прем’єр-міністра Трюдо і президента Порошенка

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та президент України Петро Порошенко, зустрівшись в межах “Ігор нескорених” у Торонто, в яких українські військовослужбовці вперше беруть участь, підтвердили міцні та тривалі зв’язки між Канадою та України та їх спільне зобов’язання щодо подальшого поглиблення двосторонніх відносин.

«Цього року, коли ми відзначаємо 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Канадою та Україною, ми обмірковуємо важливі результати, досягнуті з моменту останньої зустрічі в Києві в липні 2016 року».

Розширення економічних можливостей

«Вступ в дію Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною (CUFTA) є історичним моментом у наших двосторонніх відносинах. Ми прагнемо до тісного співробітництва, щоб і канадці і українці могли якнайшвидше скористатись перевагами CUFTA.

Завдяки впровадженню цієї угоди ми з нетерпінням чекаємо на поглиблення двосторонньої торгівлі між Україною та Канадою в сільському господарстві, інформаційних технологіях, енергетиці та аерокосмічній галузі. За умовами пункту про дворічний перегляд CUFTA ми розглянемо можливість поширювати охоплення угодою CUFTA додаткових сфер, таких як послуги та інвестиції».

Посилення співробітництва в галузі безпеки

«Канада однозначно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. Канада підтверджує своє неприйняття незаконної анексії Криму та продовжує засуджувати російську військову агресію на Донбасі. Канада буде продовжувати тиск на Росію, щоб вона поважала суверенітет і територіальну цілісність України, а також повною мірою виконувала свої Мінські зобов’язання, в тому числі за допомогою поточних санкцій.

Операція UNIFIER підтримує важливі військові навчання та мобілізуючі заходи, здійснені Україною для підтримання її суверенітету та безпеки, одночасно сприяючи взаємовигідним умовам навчання для канадських та українських збройних сил.

Канада буде продовжувати підтримувати прогрес України щодо євроатлантичної інтеграції та приймати і впроваджувати стандарти НАТО за допомогою своєї амбіційної програми реформ. Канада цінує відданість України своїм відносинам з НАТО та її значний внесок у операції союзників. На тлі спільних викликів безпеці ми знову підтверджуємо нашу спільну зацікавленість у міжнародному мирі через нашу двосторонню Угоду про оборонну співпрацю (DCA) та нашу спільну відданість справі просування оборонної реформи в Україні. Канада підтримує мету України досягти функціональної сумісності з НАТО до 2020 року, забезпечуючи як тактичну підготовку, так і стратегічні рекомендації».

Обмін загальними цінностями

«Канада має міцний зв’язок з Україною, закладений поколіннями української міграції до Канади. Ми з нетерпінням чекаємо на розвиток міцних зв’язків між народами, у тому числі шляхом заохочення мобільності молоді, для створення нових зв’язків між нашими країнами для майбутніх поколінь.

Ми віддаємо належне значному прогресу, досягнутому в процесі реформування в Україні та впровадженню «Програми 2020», а також внеску Канади в цей прогрес. Постійні зусилля будуть мати вирішальне значення для забезпечення тривалого інституційного перетворення, розблокування перешкод для реформування та розкриття повного потенціалу України. В наших зусиллях та поглядах на майбутнє ми керуємося нашими спільними зобов’язанням щодо цінностей всеохоплюваності та поваги до різноманітності культур».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ