Спільна заява восьми країн ЄС щодо України

Спільна заява восьми країн ЄС щодо України
Заяву від імені держав Євросоюзу, які є членами Ради безпеки ООН (Франція, Нідерланди, Польща, Швеція та Велика Британія), а також Італії, Бельгії та Німеччини як країн ЄС, які були або стануть членами Ради безпеки, виголосила постійна представниця Великої Британії в ООН Карен Пірс.

“Ми як держави-члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах.

Ми засуджуємо нелегітимні “вибори”, заплановані на 11 листопада, на територіях, непідконтрольних українському уряду в “Луганській Народній Республіці” та “Донецькій Народній Республіці”. У разі проведення ці нелегітимні “вибори” суперечитимуть взятим зобов’язанням в рамках Мінських домовленостей і порушать законодавство України. Такі нелегітимні вибори вважатимуться несумісними з суверенітетом і територіальною цілісністю України.

Ми закликаємо міжнародну спільноту залишатися об’єднаною в протистоянні цим незаконним “виборам”, які можуть лише підірвати зусилля з досягнення миру в регіоні. Ми закликаємо сепаратистів відмовитися від планів проводити “вибори”, а Росію – використати свій значний вплив і зупинити їхнє проведення.

Ми вітаємо рішення Верховної Ради України про продовження дії закону про “особливий статус”. Ми закликаємо всі сторони, зокрема сепаратистів, яких підтримує Росія, взяти на себе зобов’язання виконувати Мінські домовленості повною мірою, починаючи з всебічного припинення вогню та відведення важкого озброєння. Ми цілком і повністю підтримуємо зусилля в рамках Нормандського формату з виконання Мінських домовленостей.

Ми й надалі впевнені, що мирне врегулювання конфлікту можливе. Лише прогрес на дипломатичному фронті дозволить провести законні й справжні вибори у східній Україні, як це передбачено Мінськими домовленостями.

Росія повинна відіграти свою роль, припинивши надавати фінансову й військову підтримку сепаратистам і вивівши свої збройні сили і військову техніку з території України.

Ми також висловлюємо нашу стурбованість з приводу погіршення гуманітарної ситуації в зоні конфлікту, особливо в зимовий період. Ми також наполегливо закликаємо всі сторони конфлікту відновити повний доступ усіх міжнародних гуманітарних організацій до непідконтрольних уряду районів східних областей і забезпечити плавну й швидку доставку гуманітарної допомоги відповідно до гуманітарних принципів і міжнародного гуманітарного права”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ