Сполучені Штати залишаються незмінними у підтримці суверенітету

Сполучені Штати залишаються незмінними у підтримці суверенітету

Відповідь Головному спостерігачу ОБСЄ в Україні послу Апакану та Спеціальному представнику ОБСЄ послу Сайдіку.

Тимчасово повірена у справах США в Місії США при ОБСЄ, Кейт Бернс

«Посли Сайдік та Апакан, ми ще раз щиро вітаємо вас у Постійній Раді і дякуємо за вашу невтомну роботу для встановлення стійкого миру в Україні. Ми впевнені у вашому прагненні припинити цей смертельний конфлікт за допомогою способу, який відповідає нашим принципам та зобов’язанням ОБСЄ.
Хоча намагання припинити вогонь під назвою “Врожай” продемонстрували певний успіх у скороченні залпів вогню, якими обмінюються уздовж лінії зіткнення, давайте не будемо обманювати себе. Немає нічого подібного до припинення вогню на сході України. У перші шість місяців поточного року ми регулярно фіксували щоденні порушення припинення вогню сотнями, іноді тисячами випадків. Ми знаємо, що реальні цифри, звичайно, набагато вищі, оскільки це лише відображає те, що може виявити Спеціальна спостережна місія (SMM), оскільки вона продовжує діяти під суворими обмеженнями, обумовленими вимогами безпеки. Сполучені Штати чітко заявили про свої очікування щодо припинення бойових дій в цьому конфлікті. Як підкреслив секретар Тіллерсон під час свого візиту до України цього місяця, Росія повинна зробити перші кроки для розв’язання конфлікту на Сході України, направляючи свої сили на те, щоб війська, які вона озброює, тренує, якими керує та веде бої, поважали припинення вогню, щоб відвести свою заборонену зброю та дозволити спостерігачам SMM виконувати свої обов’язки без переслідування та залякування.

Посол Апакан, ми просимо Вас висловити нашу найсильнішу підтримку жінкам і чоловікам, які працюють в SMM. Зусилля Місії залишаються важливою частиною вирішення конфлікту і їхня присутність є ключовим фактором для сприяння роботам з ремонту водопостачання та електропостачання, які обслуговують сотні тисяч цивільних осіб, які живуть в небезпеці на Донбасі. Погрози, залякування або завдання шкоди нашим спостерігачам є категорично неприйнятна. Трагедія 23 квітня, в якій медичний працівник SMM Джозеф Стоун віддав своє життя за Місію, не повинна повторюватися. Ми вважаємо, що як внутрішні, так і зовнішні розслідування цього серйозного інциденту є критично важливими для вдосконалення операцій в майбутньому. Обидва ці розслідування повинні зробити чесні, ретельні та прозорі висновки про події, що сталися до цього дня, і про сам інцидент. І обидва повинні завершитись конкретними висновками, які зроблять операції SMM сильнішими та безпечнішими.
Ми не лише засуджуємо акти насильства та залякування самих спостерігачів, але також спроби обох сторін відключити або знищити обладнання, наприклад, безпілотники. 14 липня SMM повідомила про постріли, які скоріш за все були зроблені по його безпілотнику під час польоту біля Гольмовського, контрольованого “ДНР”. Ми усвідомлюємо, що сили, керовані Росією, є відповідальними за переважну більшість цих інцидентів і ми закликаємо всі сторони притягнути винуватців до відповідальності.

Ми з тривогою відзначаємо наростання насильства та погіршення умов вздовж лінії зіткнення. У першій половині цього року жертви серед цивільного населення подвоїлися, а жертви Збройних Сил України зросли на 35 відсотків. Ми регулярно читаємо звіти про цивільну інфраструктуру, пошкоджену обстрілами. Ми закликаємо Росію застосувати свій вплив,ді щоб зупинити обстріли, припинити кампанію нападів та залякування спостерігачів та полегшити доступ для SMM по всій Україні та на міжнародно визнаному кордоні з Росією. Крім того, сили під проводом Росії в Донецьку та Луганську мають діяти відповідно до вимоги SMM для створення патрульних баз на території, що не контролюється Україною, поблизу російського кордону.

Громадяни продовжують страждати від відсутності прогресу у припиненні цього конфлікту. Крім постійної проблеми цивільних осіб, які чекають у довгих чергах, щоб перетнути лінію зіткнення, зазнаючи впливу складних погодних умов, вибухонебезпечні залишки цієї війни також завдають шкоди. У своїй тижневій доповіді від 12 липня SMM відзначив один факт смерті та п’ять травм, пов’язаних із контактом цивільних з боєприпасами. В одному з цих інцидентів був убитий чоловік вибухом міни-пастки, коли він їхав по місцевій дорозі. Ще одним постраждалим став маленький хлопчик, який отримав значні черевні рани, граючи з тим, що він вважав нешкідливим предметом. Обидві сторони погодились з рішенням Тристоронньої контактної групи щодо мінної поведінки, і ми закликаємо всі сторони виконувати свої зобов’язання та запобігати завданню пошкоджень цивільним особам боєприпасами, що не вибухнули.

Цивільні особи систематично зазнають серйозних порушень прав людини з боку сепаратистів, керованих Росією, що задокументовано в звітах ОБСЄ та ООН. Наприклад, фактична влада в так званій “Донецькій Народній Республіці” цього тижня визнала, що заарештувала позаштатного донецького журналіста Станіслава Асєєва і звинуватили його у шпигунстві. Ми закликаємо Росію та сепаратистів, якими вона керує, негайного звільнити Асєєва та дозволити журналістам виконувати свою важливу роботу.
Посол Сайдік, як ми багато разів заявляли, справжнє і тривале припинення вогню є необхідною умовою для реалізації політичних заходів, передбачених Мінськими угодами. Як зазначив секретар Тіллерсон, “Росії необхідно зробити перші кроки для деескалації ситуації “. Секретар призначив посла Курта Волкера Спеціальним представником з питань України на початку цього місяця з метою “скерувати цей конфлікт у напрямку миру”. Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з вами, посолом Сайдіком, членами Нормандського формату, а також з Україною та Росією для досягнення цілей, викладених в Мінських угодах. Важливо дати чітко зрозуміти, які цілі Сполучені Штати ставлять перед призначенням посла Волкера. Наші цілі – відновити суверенітет та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів та захистити українців незалежно від їх етнічного або мовного походження.

Доступ також повинен надаватися спостерігачам ОБСЄ та ООН у Криму, де ситуація з правами людини залишається жахливою. Ми знову відзначаємо відсутність прогресу у розслідуванні випадків насильницького зникнення кримських татар та українців з початком російської окупації. 17 липня було день народження кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова, який пропав, і якого бачили останній раз, коли його змусили сісти у фургон люди в масках. Замість того, щоб притягнути винних до його викрадення в травні 2016 року до відповідальності, ми отримуємо повідомлення про те, що слідчі відмовляються спілкуватися з членами його сім’ї. Продовжують поступати повідомлення про викрадення та інші форми залякування активістів. Цього місяця Сімферопольський суд оштрафував кримськотатарського активіста Беляла Адилова за те, що він нібито “погрожував” співробітнику міліції. У зв’язку з цим звинуваченням, в березні Адилов був викрадений та допитаний працівниками служби безпеки в масках.

Ми не повинні дозволяти собі попадати в пастку моральної відповідності. Україна захищає себе від систематичної кампанії насильства, яка була започаткована та підживлена Росією. Як зазначив секретар Тіллерсон, агресія Росії проти України похитнула самі основи безпеки та стабільності в Європі, що погіршує наше спільне бачення цілісної, вільної Європи та миру.

Сполучені Штати залишаються незмінними у підтримці суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах кордонів, визнаних на міжнародному рівні. Ми не приймаємо і не будемо приймати російські намагання змінити межі або територію України. Як підтвердив секретар Тіллерсон, санкції США залишатимуться в силі, поки Росія не змінить дії, які їх викликали».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ