США нададуть Україні 4 млн доларів на покращення захисту військових складів

США нададуть Україні 4 млн доларів на покращення захисту військових складів

Сполучені Штати та Україна підписали новий меморандум про взаєморозуміння щодо розпорядження запасами звичайної зброї. Про це йдеться на офіційному сайті посольства США в Україні.

Меморандум, який підписали заступник Державного секретаря з питань військо-політичних справ Р. Кларк Купер та виконувач обов’язків керівника Управління міжнародної безпеки Міністерства закордонних справ України Руслан Німчинський, передбачає внесок США у розмірі 4 млн доларів протягом двох років для Міністерства оборони України. Цей проект підвищить безпеку та захищеність складів боєприпасів України, а також наблизить Україну до досягнення міжнародних стандартів фізичної безпеки та менеджменту арсеналів.

З 2004 по 2018 рік програма США із знищення звичайних озброєнь інвестувала понад 40 мільйонів доларів на підтримку зусиль України у вирішенні проблеми великої кількості звичайних озброєнь і боєприпасів, успадкованих після розпаду Радянського Союзу. У 2018 році як провідна країна Цільового фонду НАТО “Партнерство заради миру” Сполучені Штати фінансували ліквідацію або демілітаризацію в Україні понад 1700 метричних тон застарілих боєприпасів радянських часів.

Останніми роками ми розширили це партнерство, щоб рятувати життя, надаючи підтримку очищенню від наземних мін та інших вибухонебезпечних предметів територій вздовж лінії зіткнення між українськими збройними силами та керованими Росією силами на сході України. Тільки в 2018 році уряд США фінансував заходи зі знищення звичайної зброї, що очистили 227 тис. квадратних метрів (22,7 га) землі, яку повернули місцевим громадам.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ