США не посилили санкцій проти “Північного потоку-2”

США не посилили санкцій проти “Північного потоку-2”
19 травня США заявили, що не вводитимуть санкцій проти компанії-оператора газопроводу “Північний потік-2” Nord Stream 2 AG та її очільника Матіаса Ворніга. Раніше Америка запевняла, що всіма можливими засобами буде боротися проти будівництва цього газогону, оскільки він несе загрозу енергетичній безпеці ЄС, а насамперед країнам Східної Європи. Його зведення особливо нашкодить Україні, оскільки Росія зможе постачати паливо в Європу в обхід нашої газотранспортної системи. Путін, однак, заявляє про те, що обсяг газу, який буде проходити через український газогін, не зменшиться.

Будівництво газопроводу вигідне тільки Німеччині – так вона отримає пряме постачання палива з Росії і зможе стати газовим хабом, посилюючи свою економіку. Саме тому експерти вважають, що США, відмовляючись вводити санкції проти Nord Stream 2 AG, йдуть на певні поступки Німеччині. Річ у тім, що для Вашингтона дуже важливими є хороші відносини з Берліном, а також єдність усіх європейських країн у боротьбі із сучасними загрозами. Окрім того, Америка співпрацює з Німеччиною у військовій сфері, зокрема розміщує свої військові бази на території країни.

Деякі експерти водночас вважають, що Джо Байден у такий спосіб проявив слабкість і дав змогу Росії значно посилити свої позиції. Америці це невигідно, особливо напередодні можливої зустрічі Байдена й Путіна, адже очільник РФ любить використовувати слабкості своїх супротивників і буде намагатися тиснути на президента Штатів. Це рішення також пов’язане з боротьбою груп інтересів в адміністрації президента США. Одна група підтримує жорсткі заходи проти Росії, щоб послабити її економіку і примусити припинити агресію проти України. Інша є більш поміркованою і вважає, що з Путіним потрібно вести переговори і йти на певні поступки РФ, щоб він погодився на діалог.

Нещодавно держсекретар США Ентоні Блінкен зустрічався з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим, вони обговорювали можливості співпраці у сфері обмеження стратегічних озброєнь, вироблення спільної позиції щодо ядерної зброї в Північній Кореї та ядерної програми Ірану. Проте жодних конкретних рішень не прийняли. Тож наразі в адміністрації Байдена першість тримає група поміркованих. Однак рішення США щодо санкцій не є остаточним, тож обмеження згодом можуть посилити.

Такі дії Америки невигідні для України. Верховна Рада вже закликала Конгрес США посилити тиск на Росію й зупинити будівництво “Північного потоку-2”. Ця заява, однак, є радше проханням наших парламентарів до американських колег, серед яких є багато прихильників України. Америка надає нам значну фінансову допомогу на зміцнення обороноздатності, а окрім того – летальну зброю. На початку року США також передали ЗСУ 84 човни, серед них доволі потужні Willard Sea Force 730 та Sea Force 11M. Загалом заява Штатів про відмову від санкцій проти Nord Stream 2 AG не вплине на відносини між Вашингтоном та Києвом, тож співпраця зі США триватиме.

Попри рішення щодо компанії-оператора газогону, Америка все ще тисне на Росію. Зокрема, 21 травня країна ввела санкції проти трьох російських компаній і 13 суден, що беруть участь у будівництві “Північного потоку-2”. Проте російський корабель “Фортуна” й надалі прокладає труби газогону в німецьких територіальних водах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Відставні військові США сумніваються в психічному здоров’ї Байдена Відносини між США та Росією загострюються