США підтримують ідею введення миротворців на схід України

США підтримують ідею введення миротворців на схід України

В середу, 13 вересня, у Вашингтоні, відповідаючи на запитання журналістів про миротворчу місію ООН на сході України, речник Державного департаменту США Хізер Ноуерт заявила:

«Отже, хочу дати зрозуміти і не хочу забігати наперед щодо того, що відбудеться на Генеральної Асамблеї ООН. Ми все ще працюємо над нашими зустрічами в Організації Об’єднаних Націй. У нас немає повного набору – у нас не всі наради визначені. Я сподіваюсь, що зможу представити звіт про наради, які ми, сподіваюсь, сплануємо завтра.
Стосовно миротворців, ми підтримуємо партнерів Нормандського формату. Це не змінилося. Вони намагаються впроваджувати виконання Мінських угод. Ми це підтримуємо. Показовим є те, що ми залучили посла Курта Волкера, щоб полегшити цю справу.

Ми віримо, що можливість миротворчих сил ООН на Сході України є ідеєю, яку, безумовно, варто дослідити. Ми вважаємо, що це можливий засіб захистити громадян України, незалежно від їх національності. Ми вважаємо, що це створює потенціал для відновлення суверенітету України і її територіальної цілісності.

Хочу чітко наголосити, що будь-які такі сили повинні мати широкий мандат – забезпечувати мир і безпеку на всій окупованій території України, до кордону і включно з кордоном із Росією, для того, щоб уникнути поглиблення чи закріплення поділу всередині України. Інші країни, європейські держави – Німеччина наприклад – погоджуються з нами з цього приводу. Наша мета проста. Ми хотіли б відновити територіальну цілісність України, а також захистити українців, незалежно від їх релігії, незалежно від їх етнічної приналежності, або їх мови.

Я також хочу нагадати, що ми вважаємо важливим покращити ситуацію в галузі безпеки. Ми неодноразово закликали Росію забезпечити справжній і довгостроковий режим припинення вогню. Ми хотіли б, щоб вони відвели сили вздовж лінії контакту, вивели важке озброєння і забезпечили повний, безперешкодний та безпечний доступ міжнародних спостерігачів, включаючи міжнародний кордон».

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ