США продадуть Україні 150 ракет “Javelin”

США продадуть Україні 150 ракет “Javelin”
Америка офіційно підтвердила майбутній продаж Україні ракет “Javelin” та обладнання. Про це повідомляє Агентство з питань військової співпраці та безпеки Держдепу США:

“Державний департамент прийняв рішення про можливий продаж Україні 150 ракет “Javelin” та відповідного обладнання на суму, що не перевищує 39,2 млн доларів. Агентство з питань військової співпраці та безпеки надало необхідну сертифікацію, повідомивши Конгрес про можливий продаж.

Уряд України просив про придбання 150 ракет “Javelin” та 10 блоків прицільно-пускового обладнання для “Javelin” (CLUs). Сюди входять навчальні пристрої, транспорт, допоміжне обладнання, технічні дані та публікації, обладнання для навчання персоналу та тренувань; запасні та ремонтні частини; послуги з технічного, інженерного та логістичного забезпечення та інші відповідні елементи матеріально-технічного забезпечення, а також підтримка програми. Загальна вартість не повинна перевищувати 39,2 млн доларів.

Продаж сприятиме зовнішній політиці та національній безпеці США і покращить безпеку України. Система “Javelin” допоможе Україні наростити свій довгостроковий оборонний потенціал для захисту свого суверенітету та територіальної цілісності і задоволення своїх національних оборонних потреб. Україні не буде складно впровадити цю систему у свої збройні сили.

Запропонований продаж цього обладнання та підтримка не змінять основного військового балансу в регіоні.

Основним підрядником для ракетної системи “Javelin” є компанія “Raytheon”, штат Уолтем, Массачусетс. Немає даних про запропоновані угоди про взаєморозрахунок у зв’язку з цим потенційним продажем.

Для здійснення запропонованої програми додаткові представники підрядника повинні поїхати в Україну. Очевидно, що перебування в країні додаткового персоналу уряду США протягом тривалого часу не буде потрібне 

Запропонований продаж не буде мати негативного впливу на оборонну здатність США.

Цього повідомлення про потенційний продаж вимагає законодавство, і воно не означає, що продаж був здійснений”.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ