США просять Угорщину допомогти Україні та підтримати її вступ до НАТО

США просять Угорщину допомогти Україні та підтримати її вступ до НАТО

Україні потрібна допомога у боротьбі з російською агресією та підтримка вступу до НАТО! 

Держсекретар США Майкл Помпео зустрівся з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто у Вашингтоні, 31 травня. 
Прес-секретар  Державного департаменту США  Хізер Ноуерт повідомляє: 

“Сторони обговорили сфери взаємного зацікавлення та можливості для їх країн посилити співпрацю. Секретар підкреслив важливість підтримки живого громадянського суспільства. Майкл Помпео наголосив на нагальній потребі допомогти Україні перед лицем російської агресії, включаючи важливість сприяння та підтримки вступу України до НАТО та необхідність протистояти російському зловмисному впливу у Центральній Європі. Обидві сторони погодилися, що Європа повинна диверсифікувати свої джерела енергії. Держсеркретар та міністр обговорили збільшення інвестицій в Угорщину. Сторони зобов’язались укласти  Угоди про оборонну співпрацю у найближчі дні”.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто додав, що він веде перемовини з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, зосередившись на вирішенні проблеми майбутнього, а не минулого.

“Уряд США регулярно піднімає питання українських урядових структур. Лише з допомогою Сполучених Штатів  є можливим скликання угорсько-української міжурядової робочої групи до кінця червня. На порядку денному українського парламенту уже є ініціатива про відтермінування закону про освіту до 2023 року, а виведення з його дії приватних шкіл, просуває застосування цього закону вперед”, – зазначив угорський урядовець. 

Петер Сійярто попросив  США найближчим часом підтримати угорсько-українські перемовини і пояснити Україні, що питання нацменшин є важливим питанням міжнародного права, яке повинно бути дотримане, незалежно від інших геополітичних проблем.

джерело. Державний департамент США

джерело. Уряд Угорщини

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ