США та Франція засуджують паспортизацію мешканців Донбасу Росією

США та Франція засуджують паспортизацію мешканців Донбасу Росією
На сайті Державного департаменту США опублікована заява щодо рішення Росії про спрощення процедури надання громадянства жителям Східної України, підконтрольної Росії:

“Сполучені Штати засуджують сьогоднішнє рішення президента Путіна про спрощення процедури надання російського громадянства українцям, які проживають у Східній Україні, що перебуває під контролем Росії. Росія, завдяки цій надзвичайно провокаційній акції, посилює своє зазіхання на суверенітет і територіальну цілісність України.

Рішення президента Путіна створює серйозну перешкоду для виконання Мінських угод і реінтеграції Донбасу. Мінські угоди, підписані Росією, закликають до повного відновлення контролю українського уряду над Східною Україною.

Це відбулося лише через три дні після того, як український народ обрав наступним президентом України Володимира Зеленського. Новообраний президент Зеленський неодноразово висловлював свою готовність серйозно працювати з Росією, щоб втілити Мінські угоди і припинити конфлікт на сході України, який забрав майже 13 тисяч життів. Тепер саме Росії вирішувати, чи хоче вона продовжувати ескалацію напруженості, або виконати свої Мінські зобов’язання”.

Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер у дописі в соціальній мережі Twitter також прокоментував цю ситуацію:

“Донбас – це Україна і люди там, незалежно від того, якій мові вони віддають перевагу, є українцями. Нещодавнє рішення Росії про видачу паспортів є надзвичайно провокаційним і взятим безпосередньо з “окупаційного плану гри”, і воно підриває зусилля, спрямовані на впровадження Мінських домовленостей та відновлення українського контролю над Донбасом”.

Ізабель Дюмон, посол Франції в Україні, у мікроблозі Twitter заявила, що рішення Росії суперечить Мінським угодам:

“Ми засуджуємо рішення Росії щодо спрощеного надання російського громадянства мешканцям Донецька та Луганська. Це рішення суперечить Мінським домовленостям та не сприяє зусиллям, спрямованим на вирішення конфлікту”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ