США закликають Росію припинити військові дії в Україні

США закликають Росію припинити військові дії в Україні

Представник США в ОБСЄ Гаррі Каміан на засіданні Постійної ради організації виступив із заявою про порушення міжнародного права, недотримання принципів та зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні:

“Здається, що так звані намагання припинити вогонь на Сході України “Повернення до школи” зазнають невдачі. 27 жовтня в боях біля Донецька загинув 25-річний мирний житель. З 18 по 24 жовтня Спеціальна моніторингова місія зареєструвала в середньому за день понад 1000 порушень угоди про припинення вогню, що значно більше ніж середній показник 658 минулого тижня. Сполучені Штати особливо стурбовані боротьбою біля Світлодарська, де Спеціальна моніторингова місія зареєструвала 3723 порушення припинення вогню. Це перевищує середнє значення зареєстрованих порушень вздовж всієї лінії контакту протягом останніх трьох тижнів.

Наявність зброї, яка мала бути відведена згідно з Мінськими угодами, також залишається проблемою. Важке озброєння, враховуючи багаторазові ракетні системи, залишаються на полі бою, незважаючи на зобов’язання відвести цю зброю із зони безпеки. Сполучені Штати повторно закликають сторони дотримуватися своїх зобов’язань, взятих у рамках Мінських угод. Ми знову закликаємо Росію, як ініціатора конфлікту, використати свій вплив і припинити військові дії, а також розпочати розмежування сил та виведення зброї.

Є вагомі докази участі Росії в конфлікті. 26 жовтня колона із 17-ти вантажівок перетнула міжнародно визнаний кордон з Росії до України без належного контролю або перевірки з боку української влади. Ці конвої продовжують відкрито порушувати суверенітет та територіальну цілісність України, не дотримуючись основних міжнародних гуманітарних принципів. 19 та 23 жовтня знімки Спеціальної моніторингової місії виявили присутність вантажних автомобілів та причепів військового типу поблизу залізничних споруд на території, контрольованій російськими силами. Постійно діюча кампанія, спрямована на запобігання доступу Спеціальної моніторингової місії до міжнародно визнаного кордону з Росією, не дозволяє Спеціальній моніторинговій місії виконувати свій мандат. Ми вимагаємо безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії до всієї території України, у повній відповідності до свого мандату.

Сполучені Штати знову закликають Росію припинити свої репресивні дії в окупованому Криму та повернути Україні контроль над півостровом. Сполучені Штати вітають звільнення Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, заступників голови кримськотатарського Меджлісу, які були незаконно засуджені за політично вмотивованими звинуваченнями через їхню опозицію анексії Криму. Ми знову закликаємо Російську Федерацію припинити діючу кампанію політично вмотивованих судових позовів проти Меджлісу та звільнити десятки українських політичних в’язнів, яких вона утримує в Росії та окупованому Криму.

Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо анексію Криму Росією. Санкції щодо Росії, накладені через анексію Криму, залишатимуться в силі, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, чітко заявляючи, що наші санкції проти Росії через її агресію на сході України залишатимуться доти, доки Росія повністю не виконає свої зобов’язання за Мінськими угодами”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ