США засуджують чергове загострення ситуації на сході України

США засуджують чергове загострення ситуації на сході України

Речниця Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США засуджують чергове загострення ситуації на сході України.

Прес-брифінг департаменту
20 липня 2017 року

«Отже, у мене є одне оголошення, яке займає головне місце, і ви, мабуть, слідкували за деякими новинами, які надходять з України останнім часом. Сполучені Штати заявляють, що хочуть засудити останнє насильство на сході України. Останні двадцять чотири години вважаються найнебезпечнішим одноденним періодом в 2017 році. За цей період 8 солдатів з України були вбиті, в тому числі 5 смертей внаслідок нападу, який, як видається, був ініційований військами, очолюваними російською стороною. Ми знову закликаємо Росію та сили, які вона озброює, тренує та якими керує на сході, негайно почати дотримуватися припинення вогню. Щоб дотримуватися Мінських угод, ці сили повинні відвести всю важку зброю, відійти від лінії фронту та забезпечити повний, безпечний та необмежений доступ спостерігачів ОБСЄ до міжнародних кордонів.

Я також хочу скористатися нагодою відзначити сумний ювілей. Рік тому журналіст “Української правди” Павло Шеремет – вибачте мені – був убитий під час вибуху автомобіля у Києві. На жаль, ніхто не був визнаним відповідальним за його вбивство. Ми хочемо висловити наші найглибші співчуття його родині та друзям та закликаємо уряд України використовувати всі наявні ресурси, щоб притягнути відповідальних осіб до суду. Сполучені Штати високо цінують зусилля таких сміливих журналістів, як він, які викривають корупцію та сприяють вільному та відкритому обміну думками. Ми підкреслюємо важливість захисту журналістів та гарантування того, що винні у вчиненні цього вбивства відповіли перед законом».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ