США засуджують залякування спостерігачів ОБСЄ

США засуджують залякування спостерігачів ОБСЄ

Офіційний представник держдепартаменту Хізер Ноуерт на пресс-конференції 22 червня 2017 року сказала:

«Є ряд речей, з яких я хочу сьогодні розпочати розмову. Два питання, що нас дуже цікавлять. Перше – Україна, друге – Ірак.

Сполучені Штати глибоко занепокоєні тривожною тенденцією насильства і переслідування з боку підтримуваних Росією сепаратистів на сході України, спрямованою на неозброєних цивільних осіб – спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Останній з серії загрозливих та лякаючих інцидентів містив переслідування, погрози та, в кінцевому результаті, постріли по від’їжджаючих машинах місії 20 червня. Це відбулось після трагічної загибелі у квітні громадянина США, який був медпрацівником у спостерігачів, коли його транспортний засіб вибухнув на території, що контролюється сепаратистами.

Ці інциденти – частина більш масштабних намагань, спрямованих на те, щоб перешкодити міжнародному співтовариству дізнатися про те, що відбувається на сході України. Ми закликаємо Росію використати свій вплив, щоб покласти край цій кампанії залякування і виконати своє зобов’язання і надати вільний, повний і безпечний доступ спостерігачам ОБСЄ. У ширшому плані необхідно негайне і довгострокове припинення вогню, щоб полегшити людські страждання і створити простір для прогресу у виконанні Мінських угод.»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ