Стенограма прес-конференції МВФ

Стенограма прес-конференції МВФ

Питання: Доброго дня. Отже моє запитання про наступний крок програми EFF (кредитна допомога МВФ країнам-членам) для України. Який графік перевірки? Я маю на увазі, коли грошова місія відправиться в Україну і коли заплановано засідання Ради МВФ? І якою буде наступна сума виплати? Дякую.

П. Рейс (офіційний представник МВФ): Спасибі за ці питання. Для тих, хто не слідкував за цим ретельно, всього кілька днів тому наша Рада, наша Виконавча Рада завершила третю перевірку, пов’язану з підтримкою МВФ України і її програм з економічних реформ, і була здійснена виплата у сумі 1 мільярд, тому наші загальні виплати становлять 8.4 мільярдів за чотирирічною програмою з сумою 17,5 мільярдів, отже це тільки що сталося на цьому тижні і ми випустили – опублікували чимало матеріалів, пов’язаних з цим, в тому числі доповідь персоналу.

Що стосується подальших кроків, ви знаєте, наша Рада, наші виконавчі директори, ви, можливо, бачили в публікаціях, високо оцінили рішучі політичні заходи влади протягом останніх двох років і закликали їх посилити свої зусилля щодо покращення низки багаторічних слабких сторін і це також знайшло своє відображення в заяві Девіда Ліптона, нашого першого заступника Генерального директора про те, що владі потрібно – дозвольте мені процитувати його: «Просувати реформи вперед для досягнення більш швидкого і стійкого зростання і збільшити доходи,» тому щодо наступних кроків, основними цілями програми протягом наступних декількох місяців є повномасштабна пенсійна реформа, прогрес в галузі приватизації, розвиток ринку для продажу земель сільськогосподарського призначення, відновлення стійкості банків, щоб зміцнити їх здатність підтримувати зростання, і  важливим компонентом цієї програми з самого початку є рішуча боротьба з корупцією.

Ми сказали, що, відповідаючи на ваше інше питання, ми сказали  в доповіді персоналу, що, в принципі, ми могли б мати ще три завершені перевірки в цьому році, якщо, дозвольте мені підкреслити, якщо б все йшло за планом і це залежить від влади “вчасно виконувати зобов’язання щодо реформ в рамках програми, що фактично – це само собою зрозуміло, але це дуже важливий нюанс. Ці три перевірки, якщо б були завершені, могли привести до наступної виплати в розмірі близько 4,4 мільярда доларів в цьому році, але знову ж таки, залежить, як завжди, від прогресу в рамках програми і впровадження і підлягає перегляду. Велике спасибі.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ