Стратегія малих кроків у прірву

Стратегія малих кроків у прірву
Силою Україну взяти не вдалося, тому Росія перейшла до тактики маленьких кроків. Політична ситуація в нашій країні якнайкраще сприяє цьому. Обрали нового президента – державний механізм, який налагоджував Порошенко, зламався. Настав період міжвладдя, коли команда Порошенка ще не полишила своїх крісел, але вже втратила силу, а люди нового президента або ще не зайняли посад, або не дуже розуміють, що на тих посадах робити.

Наближаються парламентські вибори, і політики заклопотані не проблемами країни, а розвішуванням білбордів. Частина українців розчарована, оскільки вважає, що державу вже втрачено, ще частина в ейфорії та очікуванні негайного хорошого життя. Політико-соціальний бульйон скаламучений до стану, коли у ньому можна ловити свою рибу, чим і зайнялася Росія.

Наприклад, перейменування вулиць. У воюючій країні суд виносить постанову про повернення проспекту в Києві назви Московський – на честь столиці країни, із якою ми боремося. Українці обурені. Патріоти знову організовують протести. Питається, навіщо ж так явно підбурювати людей на спротив? І взагалі, навіщо оце перейменування?

Пам’ятаєте, як ЗМІ, що належать регіоналам та іншим виконавцям завдань Росії в Україні, сварили націоналістів, які, мовляв, не з того почали, перейменовуючи вулиці: “Краще б економіку налагодили!” І от зворотній процес. Українська економіка – те, що цікавить внутрішніх ворогів найменше, а от назви вулиць – інша справа.

Це такий собі тест: готові ми здатися чи ні? Кличко заявив, що не допустить перейменувань у Києві. Люди вийшли на протести. Нехай, у столиці питання поки зависло. Наразі його не загострюють. Але от у Харкові знову є вулиця Жукова. Таблички з назвою повішені. У річницю трагедії під Зеленопіллям у місті відновили пам’ятник Жукову – радянському полководцю, який розміновував мінні поля, посилаючи на них солдатів. Активного спротиву харків’ян немає. Місто пройшло тест. Можна продовжувати курс на знищення національних цінностей.

Усі свої кроки вороги підтверджують рішеннями судів, які так і не були реформовані. Феміда схвалює антиукраїнські позови в обмін на обіцянку, що будь-які реформи судової системи будуть зупинені.

Кількість прихильників Росії на важливих державний посадах неймовірна. Скасоване взяття під варту за терористичну діяльність. Тепер підозрюваних можна відпустити на поруки чи під домашній арешт… Була спроба відмовити “Армії-FM” у мовленні на зону ООС. Піднялася хвиля обурення – і ліцензію на мовлення продовжили…

Телеміст із Росією – акція протесту – скасування. А відвід військ у Станиці Луганській пройшов, хоч люди й обурювались. Суд зняв із розшуку головреда сайту “Страна.ua” Ігоря Гужву – пройшло непоміченим. Скасований парад. Народні депутати з Опозиційного блоку оскаржують в суді закон про мову.

Скандал за скандалом. Така провокативна політика спрямована на відволікання уваги від подій, які потім будуть мати серйозні наслідки. За цей час емітенти російського впливу заводять на важливі державні посади своїх людей, ведуть за спиною України перемовини із її європейськими партнерам, наслідком яких є повернення Росії у ПАРЄ та розблокування рахунків сім’ї Януковича, та його команди.

В Італії попри відсутність фактичних доказів засуджують до 24 років Віталія Маркова який нібито корегував вогонь, під час якого загинули італійські журналісти, що перебували на непідконтрольній Україні території без екіпірування із написом «Преса».

Відбувається так багато подій, що ми не встигаємо на них реагувати. Нам підкидають глобальну зраду, а поки ми боремося з нею, – пропихають тисячі невеликих, яких ми не помічаємо. І все тому, що об’єктивних ЗМІ стає менше. Партнер Медведчука, народний депутат Тарас Козак купив ZІК та об’єднав його в один холдинг зі 112-м каналом та NewsOne. У Львові редакцію сайту ZІК закрили – вона непотрібна. Однак внутрішні вороги хочуть не транслювати свої погляди через ZІК, а позбавити нас можливості чути будь-яку іншу позицію, що не збігається з думками прихильників Путіна.

До речі, глобальний російський холдинг РИА-Новости, якому зараз немає альтернативи на російських теренах, формувався саме так. Усі ЗМІ, що подавали “неправильну” інформацію, були або поглинуті холдингом, або закриті, доки у РИА-Новости не залишилися конкурентів.

У них є й ще одна мета: вони чекають, доки ми змучимося обурюватися та ходити на пікети – так, ніби втомилися від війни. Тоді ми махнемо на це рукою, і з нами зроблять усе, що будуть вважати за потрібне, а ми вже будемо такі змучені, що не зможемо опиратись. Може здатись, що тоді наступить мир. Під пануванням Росії, але без війни та економічних потрясінь.  Але ця думка хибна. Що роблять мисливці коли дичина загнана та не має більше сил для опору? Як правило її прирізують.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ