Результати візиту Зеленського до Польщі

<strong>Результати візиту Зеленського до Польщі</strong>

На початку квітня президент України Володимир Зеленський із робочим візитом перебував у Польщі. Разом із польським очільником Анджеєм Дудою він виступив біля Королівського палацу у Варшаві. На площу попри погані погодні умови прибуло багато українців, що виїхали в Польщу, і поляків, які дуже тепло вітали обох президентів. Сьогодні Польща є одним із наших найбільш надійних союзників, вона постійно надає нам військову й гуманітарну допомогу. Ця країна також прийняла найбільшу кількість українських біженців — приблизно 4 млн. Частина з них уже повернулася в Україну, а інша —активно працює, допомагаючи підіймати польську економіку. 

Першим виступив Анджей Дуда. Його промова була щирою і доброзичливою щодо президента України й усього українського народу. Він зазначив, що відносини між Польщею й Україною були непростими, іноді навіть дуже болючими. Час від часу вороги намагалися протиставляти український і польський народи, щоб вони нищили один одного. Дуда наголосив на тому, що сьогодні ми маємо перегорнути трагічні сторінки минулого і впевнено йти вперед, бо боротьба між нашими народами йде на користь лише нашим спільним ворогам, й одним із найбільш небезпечних поміж них є Росія. 

Дуда також підкреслив, що Україна сьогодні не має йти на жодні перемовини з агресором, оскільки той, хто побував у Бучі, Ірпені, Бородянці, розуміє, що вести перемовини з варваром, злочинцем, терористом, який не поважає міжнародних правил і моральних норм, наказує ґвалтувати, вбивати цивільне населення, нищити мирні міста та села, не тільки не перспективно, даремно, але й певною мірою злочинно, бо це підтверджуватиме легітимність російського очільника в очах світової спільноти. 

Не менш щирою й емоційною була промова українського очільника Володимира Зеленського. Він подякував президенту Дуді та всьому польському народу за ту неоціненну допомогу, яку Польща надає українцям. Він також згадав, що між нашими народами були трагічні сторінки, але розбрат між нами грав на руку тільки ворогові. Водночас Зеленський підкреслив, що в часи, коли ми спільно боролися проти ворогів, ми перемагали.

Президент України згадав слова відомого польського діяча Єжи Ґедройця: “Без вільної України не буде вільної Польщі”. І сьогодні поляки допомагають нам активно обстоювати наш суверенітет, бо розуміють: якщо Україна не зупинить імперіалістичну Росію, то РФ почне захоплювати інші сусідні народи. Зеленський також сказав, що від перемоги українського народу залежатиме доля сусідніх пострадянських країн, оскільки, коли українці повністю звільняться від російської навали, свобода переможе й у Молдові, і в Грузії, і в Білорусі.

Окрім цього, під час зустрічі у Варшаві президент Зеленський і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький домовилися про посилення постачання Україні сучасної оборонної техніки, зокрема мінометів “Рак”, БТР “Росомаха”, ракет до ПРК “Перун” тощо. Польща підтвердила, що передасть 8 літаків МіГ, але про постачання більш сучасних натовських літаків F-16 сторони поки що не домовилися. Щоправда, це завдання Польща не може самостійно розв’язати. Рішення про постачання літаків F-16 потрібно ухвалити на рівні всіх членів НАТО, однак деякі країни Альянсу все ще бояться надавати їх Україні.

Отже, державний візит Зеленського до Польщі минув на високому рівні й вкотре підтвердив, що польський народ і політичне керівництво будуть підтримувати боротьбу українців проти російського агресора до переможного кінця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Геополітичні наслідки візиту Сі Цзіньпіна до Росії Ордер на арешт Путіна: геополітичні наслідки