Світ вимагає розслідувати причини виникнення коронавірусу

Світ вимагає розслідувати причини виникнення коронавірусу
У світі продовжується поширення коронавірусу, від наслідків якого, за висновками Міжнародної організації праці, людство уже зазнало збитків на 3,4 трлн доларів. Водночас держсекретар США Майк Помпео заявив, що через наслідки пандемії світова економіка втратила 9 трлн доларів.

Хоча в ЄС коронавірус здебільшого вже йде на спад, значні його спалахи нещодавно відбулися у Латинській Америці, зокрема в Еквадорі та Бразилії, де система охорони здоров’я не може впоратися з напливом хворих. Приблизно 1,5 млн недужих нараховується наразі й у США.

Америка зазнає значних збитків від наслідків пандемії, зокрема за останні місяці у країні побільшало безробітних аж на 43 мільйони. Однак економіка США наймогутніша у світі, а тому зможе витримати цей удар. Влада Штатів уже виділила на допомогу бізнесу приблизно 3 трлн доларів.

США наразі намагаються знайти причини виникнення коронавірусу, звинувачуючи Китай у тому, що тамтешня влада начебто свідомо приховувала інформацію про початок пандемії. На думку Д. Трампа, у поширенні коронавірусу винна також Всесвітня організація охорони здоров’я, яка начебто займає прокитайські позиції і деякий час приховувала інформацію про хворобу. Політик заявив про припинення фінансування ВООЗ і вже виконує свої обіцянки.

За останніми даними, для боротьби з коронавірусом ВООЗ необхідно 1,7 млрд доларів, з яких наразі вона має 900 млн. Ще 800 млн повинні надати саме США, однак Д. Трамп призупинив внески у ВООЗ.

Нещодавно на засіданні Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, керівного органу ВООЗ, розглядали проєкт резолюції щодо проведення незалежного розслідування причин виникнення Covid-19, який до того підтримали 62 країни, зокрема й Україна.

Пекін цю заяву сприйняв дещо критично, зазначивши, зокрема, що резолюція має політичну спрямованість і може нашкодити національним інтересам Китаю. США навпаки закликали провести негайне розслідування та обов’язково додати до резолюції згадки про Китай як головного винуватця поширення коронавірусу.

Проти ініціативи США виступили країни Євросоюзу. На їхню думку, резолюцію повинна підтримати більшість держав світу, зокрема й Китай. Якщо ж Пекін буде проти, то просто не допустить представників комісії з розслідування на територію країни.

Зрештою, резолюцію прийняли більшістю голосів (не голосував лише Тайвань, оскільки Китай вважає країну частиною своєї території). Після оприлюднення документу очільник Китаю Сі Цзіньпін заявив, що підтримує проведення цьогорозслідування, але вже після завершення пандемії.

Найближчим часом буде сформована комісія, що розслідуватиме причини виникнення коронавірусу а також надасть оцінку діям країн щодо його подолання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


В умовах поширення коронавірусу посилюється напруга між Китаєм та США Вплив коронавірусу на екологію