Телефонна розмова президента Польщі з президентом України

Телефонна розмова президента Польщі з президентом України

Прес-служба президента Польщі повідомляє:

Президент Петро Порошенко привітав президента Польщі Анджея Дуда з нагоди 3 травня. Розмова також торкалася питання історичної політики. Президенти домовилися про те, що необхідно докладати зусиль, щоб сприяти святкуванню історичних подій і процесу  добросусідського співробітництва, а не вносити занепокоєння, і що спільні зусилля повинні докладатись до вшанування історичних подій.

Політики також підкреслили важливість дорожньої карти для примирення і ініціативи президентів щодо створення установ для вшанування позитивної пам’яті героїв історії обох країн.

Джерело

Прес-служба президента України додає:

Президент України засудив інцидент з демонтажем українського пам’ятника в селі Грушовичі поблизу Перемишля 26 квітня цього року. Він наголосив на неприйнятності спаплюження державних символів України та зазначив, що це вимагатиме реакції польського керівництва. 

У відповідь Анджей Дуда пообіцяв особисто розглянути цей інцидент та дати йому належну оцінку, аби не допустити подібних рецидивів у майбутньому. 

Було також домовлено про координацію кроків з легалізації усіх місць поховань як на території Польщі, так і польських в Україні, з метою забезпечення їм належної опіки на державному рівні відповідно до двосторонньої угоди про збереження місць пам’яті.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ