Телефонні розмови штучного розуму

Телефонні розмови штучного розуму
Новий голосовий асистент Googleпромовляє занепокійливо схоже на людину – пише Дейвід Повґве у статті «Попрошу мій штучний розум перетелефонувати до вашого» в журналі ScientificAmerican.

«Будь-яку достатньо розвинуту технологію не можливо відрізнити від магії» – це відомі слова Артура Сі. Кларка. Про них повинні були згадати 5 тисяч осіб, що зібралися на квітневу конференцію програмістів Google, коли голова правління цього концерну Сундар Пічай продемонстрував GoogleDuplex– новий продукт, що базується на штучному розумі.

Duplexбронює столики у ресторані чи домовляється про стрижку для клієнта, телефонуючи до перукаря. Він досконало наслідує голос, вставляючи мимрення, сигналізуючи вагання і реалістично модулюючи тон висловлювань. Ось фрагмент показової розмови:

Duplex: Добрий день, я хотів би замовити стрижку для однієї пані. Е-е-е, чи знайдеться вільна годинка третього травня?

Рецепціоністка: Звичайно. Секундочку…

Duplex: Ум-гу…

Рецепціоністка: Так. Яка приблизно година вас цікавить?

Duplex: Опівдні.

Рецепціоністка: Саме опівдні не має можливості. Найраніше о тринадцятій п’ятнадцять.

Duplex: А якщо між десятою і дванадцятою?

Рецепціоністка: Може бути десята.

А зараз найважливіше: Підчас відтворення паном Пічаї, який стояв на сцені, розмов з рецепціоністами, вони зовсім не підозрювали, що розмовляють зі штучним розумом. На Twitter-i закипіло. Ніхто ж не хоче, щоб його розігрував робот.

Після цієї демонстрації я провів інтерв’ю із Ріші Чандра з Google, який є віце-президентом з питань управління продуктами домашнього вжитку. «Ми хочемо зберегти цілковиту прозорість – запевняє він – повідомляти, що це телефонує Google». У тих штатах, де цього вимагає закон, Duplexбуде також інформувати, наприклад, що розмова записується.

Занепокоєння будить також і те, що коли ця техніка потрапить на ринок, вона стане знаряддям шахраїв. Але й ці страхи є перебільшеними. Duplexмає надзвичайно обмежені можливості; він повинен бути запрограмований окремо для різного типу ситуацій. Зараз він може зателефонувати виключно до гастрономічних установ (приготований до таких запитань, як «скільки вас буде?» або «чи є серед вас вегетаріанці?»), або до перукарень («йдеться про жіночу чи чоловічу стрижку?). Він не вмів би зателефонувати до дантиста, манікюрниці чи в офіс авіакомпанії, не кажучи навіть про виборців чи потенційних клієнтів.

GoogleDuplexперебуває на початковій стадії розробки. Його творці планують наступним разом провести, як вони це називають «малий експеримент», використовуючи тільки запрограмовані схеми розмов із перукарнями та ресторанами і з запитаннями до будь-якого типу фірми про її робочі години. «Зараз дуже багато фірм не є онлайн – пояснює Чандра. – Що ж зробити, коли хочеться постригтись чи замовити піцу, а не можна цього зробити через інтернет? Дуже небагато людей мають справжніх асистентів, котрі полагоджують для них такі справи».

Страх перед новими технологіями є нормальною справою, мої дорогі. Наш розум завжди уявляє собі екстремальні, дистопічні ситуації. Раніше ми боялися автомобілів, літаків чи мікрохвильових пічок. Але якось ми з усім цим впорались. Ми тестуємо нові пристрої, спостерігаємо за побічними ефектами їхнього використання, проектуємо директиви – ну і акцептуємо винаходи, котрі на це заслуговують.

GoogleDuplexшвидко перестане здаватися лякаючим. Рецепціоністи звикнуть до його дзвінків, так само, як ми звикли розмовляти із Siriабо – до автоматичних систем обслуговування клієнтів з голосовим вибором послуги в меню. YouTube, мабуть, наповниться записами жартівників, які намагатимуться загнати GoogleDuplexв тупик. Ми будемо розповідати внукам, як раніше нам треба було по шість разів літерувати по телефону наші прізвища.

З часом виникнуть версії GoogleDuplexдля малих фірм і їхні працівники не будуть змушені витрачати часу на телефонні розмови. Штучний розум телефонуватиме до штучного розуму – контакт з людиною не буде обов’язковим. Залишається тільки питання, що ми робитимемо із вільним часом?

Джерело

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ