Термодинаміка здоров’я

Термодинаміка здоров’я
Усім відомо, що із зниженням температури збільшується ймовірність застудитись. Але, як правило, ми не надто замислюємось над тим, чому так відбувається.

Температура впливає на перебіг хімічних реакцій і фізичних явищ, а організм людини з погляду фізики – це відкрита саморегулююча термодинамічна система, в якій проходить безліч хімічних і фізичних процесів. Отже, температура навколишнього середовища безсумнівно впливає на всі процеси нашого організму.

Оскільки температура на Землі коливається у доволі великому діапазоні, людина є теплокровною, тобто температура її тіла є сталою. У такому разі всі процеси організму проходять у стабільних термодинамічних умовах, відбувається нормальне функціонування органів. Якщо ж температура тіла опуститься нижче 25°C, чи підніметься вище 43°C, життя людини буде під загрозою. Щоб підтримувати в тілі необхідну температуру, працює складна система терморегуляції, яка збалансовує процеси теплоутворення і тепловіддачі.

Найкомфортнішою температурою повітря для здоров’я людини є 18-22°C. Саме за такої температури кількість виробленого організмом тепла дорівнює відданому, а витрати енергії на терморегуляцію є мінімальними. У нормальному стані організм людини за 1 годину продукує стільки тепла, що може довести до кипіння 1 літр крижаної води.

Якщо ж температура навколишнього середовища суттєво знижується, то в організмі, завдяки збільшенню кількості теплогенеруючих біо-хімічних реакцій, запускаються додаткові механізми теплоутворення, які потребують більше речовин, тобто додаткового харчування. З іншого боку, коли ми збільшуємо кількість їжі, зростають і шкідливі речовини, які виникають після перетравлення харчів. Щоб їх вивести, організм потребує додаткових сил.

За нормальних температурних умов людина використовує певний відсоток життєвих сил на імунний захист від бактерій і вірусів. Зі зниженням температури ця життєва енергія витрачається ще й на очищення організму від додаткових шкідливих речовин, тому імунітет частково знижується, а віруси і бактерії починають швидко розмножуватись і викликають захворювання.

Отже, щоб уберегти себе від захворювань у холодну пору року, потрібно якісніше харчуватись і загартовуватись. Необхідні збалансовані, екологічно чисті та калорійні продукти. Додатково очистити організм можна і через потовиділення. Саме так діють наші прості, але ефективні методи лікування чаєм з малини, цвіту липи чи бузини.

Майже всі рослини мають певні антипоживні речовини – глютен, інгібітори, алергени тощо, які захищають рослину від повного знищення тваринами. Для виведення таких речовин організм також витрачає додаткову енергію. На щастя, в Україні є новітні технології обробки зерна і бобів, які видаляють ці антипоживні речовини, роблячи продукти значно кориснішими.

Ефективним методом зміцнення імунітету є і загартовування. Поступове звикання тіла до холоду тренує організм ефективніше перетравлювати їжу і виводити шкідливі речовини з мінімальним витратами життєвої енергії.

У спекотну пору року організм віддає залишки тепла значно простіше – починає виділяти піт, який випаровується і охолоджує тіло. Крім того, влітку організм потребує значно менше їжі і більше води, що прискорює очищення від шкідливих речовин. Тоді імунна система працює відмінно і значно краще захищає організм.

Отже, на термодинамічному рівні життя на Землі створене з такою ефективною і складною системою саморегуляції, що його випадкове зародження видається малоймовірним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ