Держсекретар США Рекс Тіллерсон 12 грудня на політичному форумі Атлантичної ради в Вашингтоні заявив:
“Я думаю, Президент дав чітко зрозуміти, що він вважає надзвичайно важливим для Сполучених Штатів мати робочі відносини з Росією. Сьогодні ми таких відносин не маємо. Ми не можемо прийняти вторгнення Росії в Україну. Як я вже зазначав у Європі минулого тижня, країни обирають сторони в конфліктах. Росія захотіла вибрати сторону Башара Асада, а ми вирішили не робити цього. Але коли ви вторгаєтеся в іншу країну і забираєте її територію, ми не можемо стояти осторонь. І це є підставою для дуже жорсткого режиму санкцій, який США та Європа наклали на Росію, і цей режим не зміниться, поки російське вторгнення в Україну не буде вирішено і поки Україні не повернуть територіальну цілісність.
Ми намагаємось розірвати замкнуте коло на Сході України, щоб досягти виконання Мінських угод. Ці переговори були заморожені, коли Президент зайняв посаду. Під час моєї першої зустрічі з президентом Путіним він запитав, чи ми призначимо когось, хто безпосередньо працюватиме з ним, з Кремлем, щоб побачити, чи зможемо ми перезапустити ці переговори. Я призначив колишнього посла НАТО Курта Волкера для виконання цього завдання. Зараз ми зосереджені на Східній Україні, бо насильство там триває. Але в 2017 році ми маємо більше жертв та смертей серед цивільного населення, ніж у 2016, а випадки порушення режимів припинення вогню складають 60%, і ми повинні знизити рівень насильства на Сході України. Отже, наш пріоритет полягає в тому, щоб припинити насильство та вбивства на Сході України, і ми працюємо з Росією, щоб побачити, чи зможемо ми досягти певної згоди щодо мандату миротворчих сил ООН, який покладе край цьому насильству. Тоді ми можемо повернутися до інших елементів, які потрібно реалізувати.
Уряд у Києві має багато чого зробити, щоб продовжувати проводити власні реформи та виконувати свої зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями. Росія має використати свій вплив на сили заколотників, яких вона підтримує на Сході України, щоб припинити це насильство та повернути нас до прогресу в межах Мінських угод. Ми повернемося до питання Криму. Я знаю, що президент Путін дав зрозуміти, що це не виноситься для обговорення. Це відбудеться в якийсь момент. Але сьогодні ми хочемо зупинити насильство на Сході України та подивитися, чи зможемо ми вирішити цю проблему».