На прес конференції в НАТО Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив:
“Очевидно, що початкова місія НАТО, як і раніше, є актуальною. Ми дали Росії зрозуміти, що не зможемо повернутися до справ у відносинах між НАТО і Росією, поки Росія буде продовжувати незаконну окупацію України. І постійне використання Росією гібридної війни, спрямоване на підрив західних інституцій, також є суттєвою перешкодою для нормалізації наших відносин.
Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою безпеці Європи та вимагає тривалої трансатлантичної єдності, щоб їй протистояти. Наші союзники з НАТО стійкі у своїй підтримці суверенітету України та її територіальної цілісності. Ми не визнаємо намагання Росії змінити міжнародно визнані кордони України, як і незаконної окупації Криму.
Як вам відомо, ми вже деякий час підтримуємо контакти з росіянами, я призначив посла Волкера нашою контактною особою з росіянами на шляху до знайдення способу зрушити з мертвої точки щодо питання України. Пріоритетом для нас є припинення насильства і ми вважаємо, що для цього потрібно ввести миротворчі сили. Росія тривалий час опиралася введенню миротворчих сил, але зараз вони погодились і висунули першу пропозицію стосовно миротворців. Я вважаю, що важливим є те, що ми говоримо про правильні речі.
Ми маємо суттєві відмінності в поглядах на мандат, який буде наданий миротворчим силам, та його обсяг, і про це ми продовжуємо говорити з росіянами. Ми сподіваємось, що зможемо заповнити ці прогалини. Ми вважаємо, що життєво важливо зупинити насильство на Сході України. Люди все ще гинуть щодня від цього насильства і нашою метою є зупинити вбивство, припинити насильство. Згодом ми будемо мати багато роботи, щоб розглянути всі елементи Мінської угоди. Уряд у Києві також має багато зробити. Але це процес, що триває, і першою та головною нашою метою є підтримка миру та припинення насильства.
Стосовно діалогу з Росією, під час цієї зустрічі в НАТО, а особливо під час обіду, ми провели багато обговорень щодо того, яка взаємодія з Росією є правильною. І я вважаю, що між усіма членами НАТО існує широкий консенсус щодо того, що сьогодні немає нормалізації діалогу з Росією. Який би діалог не відбувався, чи то через періодичні збори Ради НАТО-Росія, я кажу періодичні, тому що ми не збираємося повертатись до регулярних календарних зустрічей. Якщо є підстава для зустрічі, якщо є діалог із очікуваним результатом, то ми повинні зустрічатися і ми підтримуємо діалог, щоб досягти результатів. Проте не може бути діалогу лише для того, щоб розмовляти і намагатися врегулювати та нормалізувати ці відносини, поки не буде зроблено кроків, про які я говорив, особливо стосовно України, гібридної війни, поки Росія не почне виправляти ті дії, які ми вважаємо не просто неприйнятними, а недопустимими”.