Товарищ Путин, вы большой ученый!

Товарищ Путин, вы большой ученый!

Товарищ Сталин, вы большой учёный –
В языкознаньи знаете вы толк;
А я простой советский заключённый,
И мне товарищ — серый брянский волк.
З популярної пісні Юза Алєшковського

Напередодні впровадження безвізового режиму із ЄС для України наш Президент на радощах від можливості оголосити про виконання мрії народу, а тому й однієї із найважливіших власних передвиборчих обіцянок, проголосив: “Прощай немытая Россия”. Не можна сказати, що цей вислів – зразок парламентського етикету, тим більше з уст колишнього міністра іноземних справ, а тепер президента держави. Однак порадили так сказати Петру Олексійовичу теж недурні люди, бо, як то мовиться… вже дістали!

Колись щирий західноукраїнський комуніст Ярослав Галан прозрів і почав відкрито ремствувати, що інтернаціоналізм більше схожий на шовінізм, тож владі довелося його вбити і все звалити на “українських буржуазних націоналістів”. Раніше ж Микола Хвильовий, росіянин за походженням (справжнє прізвище Фітільов), щирий східноукраїнський комуніст, а потім не менш переконаний “український буржуазний націоналіст” після пізнавання реального, а не газетного, московського більшовизму, в середині 20-х років буквально заволав “Геть від Москви” та став закликати суспільство рухатися у напрямку “психологічної Європи”. Причому дуже переконливо:

Європа – це досвід багатьох віків. Це не та Європа, якій Шпенглер оголосив присмерк, не та, що гниє, і до якої вся наша ненависть. Це – Європа грандіозної цивілізації, Європа –  Гете, Дарвіна, Байрона, Ньютона, Маркса і т. д. Це та Європа, без якої не обійдуться перші фаланги азійського ренесансу.

Задовго до того, нехай і не комуніст, зате дуже відомий та популярний російський поет Михайло Лермонтов як офіцер їхав воювати на Кавказ, й написав у квітні 1841 р. вірша, що розпочинався отими практично хрестоматійними словами “Прощай немытая Россия”. Може Лермонтов і став би комуністом, але на той час Карл Маркс та Фрідріх Енгельс ще не встигли написати славнозвісний “Маніфест комуністичної партії” (1848). Тобто й тоді Лермонтова російська влада дістала!

Але повернемося до “Прощай немытая Россия” у виконанні Порошенка. Російські патріоти, звісно, такі слова без коментарів полишити не могли. Оскільки автограф листа Лермонтова не зберігся, то з’явилася можливість використати цей факт для твердження, мовляв, впевненості у авторстві немає. Навіть головний виразник думок нащадків поета (до речі, теж Михайло Лермонтов) про це одразу ж заявив. Інші коментатори знайшли не менш важливого авторитета – свого Президента. І тут світ довідався, що Путін (як Вольф Мессінґ) чи не за рік до того знав, що угоду про безвіз буде підписано й навіть знав слова, які скаже при цьому Петро Порошенко… А тому на зустрічі із вчителями у Кремлі 6 жовтня 2016 р., продовжуючи розпочату ще у 2014 р. виховну роботу щодо вміння побачити “тонку межу” між “націонал-зрадниками, п’ятою колоною” і нешкідливими “опозиціонерами”, згадав про поета Михайла Лермонтова і його вислів “Прощай немытая Россия”. Та дуже мудро зазначив що є у цьому вірші інші думки, які свідчать про його любов до Вітчизни – “…но те кто хотят увидеть этот негатив на этом останавливаются, а там есть второе четверостишье”:

“Быть может, за хребтом Кавказа
Укроюсь от твоих вождей,
От их всевидящего глаза,
От их всеслышащих ушей”.

І тепер всі, хто про це довідався, збентежено намагаються відшукати тут відому Путіну та окремим знавцям приховану любов Лермонтова до влади. Згодом на оте “Прощай…” російський президент вже безпосередньо відповів українському, апелюючи до спільної віри та офшорних рахунків, а також (високий же він інтелектуал) до Тараса Шевченка.

Що ж, таки не дає спокою Путіну слава Йосипа Сталіна, який написав “геніальний” науковий мовознавчий твір – Сталин И. Марксизм и вопросы языкознания (Москва, Видавництво АН СССР, 1951 р., 224 с.), котрий попередньо уривками опублікували у газеті “Правда”. Путін ж іще не написав геніальних праць наукових, наплагіатив лише на кандидатську дисертацію, і десятків-сотень мільйонів люду ще не заморив. Так що “Прощай…”.

А Вам усіх гараздів і до зустрічі, можливо на каві у Відні!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ