Трамп хоче перенести президентські вибори в США

Трамп хоче перенести президентські вибори в США
Нещодавно очільник США Дональд Трамп заговорив про ймовірне перенесення президентських виборів, запланованих на листопад, через пандемію Covid-19. На його думку, восени може розпочатися друга хвиля поширення коронавірусу. І хоча симпатики Трампа пояснюють таке рішення турботою про американських виборців, опоненти звертають увагу на те, що рівень підтримки чинного гаранта падає з кожним місяцем.

 За даними соціологічних опитувань, суперник Трампа від демократів Джо Байден випереджає нинішнього очільника США на 10-15%. Як пише видання The Economist, вірогідність перемоги одного з кандидатів сьогодні складає близько 80%. Рівень підтримки Трампа зменшується найперше через його неефективну боротьбу з поширенням коронавірусу, а також через падіння економіки. Так, за даними експертів, за час пандемії ВВП США впав на 33% – це один з найбільших показників спаду економіки від періоду великої депресії. Щоби якось відволікти американців від провалів, Дональд Трамп, який постійно наголошував на тому, що при ньому економіка буде зростати, робить гучні заяви.

Ставлення провідних політичних сил до пропозиції Трампа дещо розділилося: частина республіканців підтримує президента, апелюючи до невизначеності з поширенням коронавірусу, решта партії, а з нею й демократи, розкритикувала його заяву, оскільки дата президентських виборів США чітко прописана в законодавстві й не змінювалася навіть у роки великих потрясінь, зокрема – під час Першої і Другої світових воєн.

Якщо ж восени на Америку справді чекає друга хвиля коронавірусу, то можна запровадити голосування поштою, що цілком успішно пройшло апробацію в Польщі. Однак Трамп відкидає такий варіант, посилаючись на високу ймовірність масових фальсифікацій. За інформацією Fox News, відставання Трампа від Байдена трохи скоротилося: чинного президента сьогодні підтримує приблизно 41% виборців, а його опонента – 49%. Проте ніхто із кандидатів поки не набирає понад 50% голосів. Нагадаємо, що в червні розрив між ними становив приблизно 12%.

За даними соціологів, Трампа більше підтримують чоловіки, Байдена – жінки, а також темношкірі та латиноамериканці, оскільки він активно захищає їхні права та виступає за лібералізацію міграційної політики.

Дональд Трамп, не зважаючи на відставання від Дж. Байдена, не збирається складати руки й тільки посилює свою передвиборчу кампанію, зокрема і далі робить гучні заяви. Так, нещодавно Трамп сказав, що у випадку його програшу на США чекає повний занепад: ринки рухнуть, а міста будуть спалені. Якщо ж він виграє, то Америка остаточно переможе коронавірус і вступить у золотий вік. Щоправда, він не розповів американцям, що економічний занепад вже розпочався, а стрімке поширення коронавірусу було значною мірою спричинено неефективними діями влади.

Отже, передвиборча гонка в США продовжується. І хоча наразі лідирує Байден, остаточно переможця поки назвати важко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи є расизм у США? США планують накласти нові санкції на “Північний потік-2”