Третя доза вакцини – не виправдана

Третя доза вакцини – не виправдана
Застосування додаткових доз вакцини проти Сovida-19 для всього населення на даний момент не є виправданою – таку оцінку в понеділок поширили фахівці з WHO (ВООЗ) та американської агенції з питань ліків FDA – пише інформаційне агентство Hina.

«Вакцина, кількість якої обмежена, врятує найбільше життів, коли її даватимемо особам, нараженим на велику небезпеку важкої форми covid і які ще не вакциновані” – написали фахівці у британському медичному часописі The Lancet.

«Сьогоднішні дані не вказують на потребу нового щеплення всієї популяції, у якої ефективність проти важких форм і надалі залишається високою» – продовжує та група міжнародних спеціалістів, до якої належать фахівці Світової організації охорони здоров’я та FDA і ще кількох дослідницьких центрів з усього світу.

Виправданість додаткової, найчастіше третьої дози для всього населення є темою бурхливих дискусій. У країнах типу Франції, розпочали додаткову вакцинацію третьою дозою окремих категорій населення – найстаріших (шість місяців після щеплення) і осіб з ослабленим імунітетом.

Такі держави виправдовують це спадом ефективності проти штаму «дельта», але так виглядає, що з часом цей спад тільки посилюється. Деякі пішли ще дальше. У Ізраїлі третя доза призначена для всіх, старших від 12 років осіб, через п’ять місяців після вакцинації. Сполучені Штати починають кампанію додаткової вакцинації 20 вересня, починаючи із найстарших.

Але ВООЗ вже кілька разів відкидала старт додаткової дози для всього населення і вважає, що такий захід не є науково обґрунтованим і підкреслює неоднаковість із бідними державами.

Фахівці, стаття яких була опублікована в The Lancet вважають, що навіть коли рівень антитіл з часом зменшується у вакцинованих, то це ще не означає, що вакцина є менш ефективною проти важких форм хвороби.

Вони нагадують про ще один вид імунологічної відповіді – клітинний імунітет – котрий важче вимірювати.

Тому вони рекомендують розвиток додаткових вакцин, особливо скерованих на резистентні варіанти, котрі можуть появитися в майбутньому, замість застосування додаткових доз вакцини.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Науковий винахід, інспірований природою Вакцина проти раку?