Туреччина й далі підтримує Україну

Туреччина й далі підтримує Україну
Нещодавно під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським очільник Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що його країна й надалі буде підтримувати Україну, зокрема її ймовірний вступ у НАТО, а також виступатиме за її територіальну цілісність. Окрім того, він зазначив, що Анкара підтримала Кримську платформу і, можливо, візьме в ній участь.

Україна й Туреччина домовилися про продовження співпраці у сфері захисту прав людини, зокрема представників кримськотатарського народу в Криму. Анкара також дозволила прохід американських військових кораблів через протоки Босфор і Дарданелли в Чорне море.

Ці події значною мірою засмутили очільника Кремля Володимира Путіна. Особливо йому не сподобалося те, що Туреччина продаватиме Україні бойові дрони Bayraktar TB2. Україна хоче закупити приблизно 50 таких безпілотників та навіть веде перемовини про спільне виробництво. Bayraktar TB2 дуже добре зарекомендували себе під час вірмено-азербайджанської війни, коли Азербайджан знищив за допомогою них багато одиниць вірменської військової техніки. Вони використовувалися також і в Сирії під час розгрому російських “вагнерівців”. Кремль дуже добре знає руйнівну силу цих дронів і не хоче, щоб вони з’явилися на Донбасі. Напередодні Путін навіть телефонував президенту Туреччини і просив його не продавати Україні цю зброю. Але Ердоган вважає себе самостійним політичним гравцем і приймає рішення, зважаючи на національні інтереси Туреччини. Часом вони, однак, перетинаються із російськими.

У Сирії, наприклад, Росія підтримує чинний уряд Башара Асада, а Туреччина перебуває в опозиції до нього, тож між військами двох країн навіть відбувалися сутички. Туреччина декілька років тому також збила російський військовий літак, хоча пізніше й вибачилася за це. У Лівії в них також протилежні інтереси: Анкара підтримує чинний уряд, а Москва – повстанців. Тому якщо раніше між країнами були доволі теплі відносини, то останнім часом вони дещо охололи. У військовій галузі співпраця між ними залишилася доволі плідною – Туреччина закупила в Росії ракетно-зенітні комплекси С-300, що викликало гостру реакцію з боку США.

Росію настільки стурбували дії Реджепа Ердогана щодо України, що вона навіть вирішила завдати удару по туристичній галузі Туреччини, заборонивши на декілька місяців польоти туристичних літаків до цієї країни під приводом боротьби з коронавірусом. Туризм є доволі важливою галуззю економіки Туреччини, і цей крок може зменшити надходження в неї. Торік, наприклад, Туреччину відвідали приблизно два мільйони росіян, а цього року до першого червня вони вже забронювали 500 тисяч ліжко-місць.

В умовах зменшення туристичних потоків ціни у турецьких готелях уже почали падати. Тому українські туристи мають проявити солідарність і запланувати відпочинок у Туреччині, що їм буде також і економічно вигідно, оскільки рівень сервісу там достатньо високий, а ціни будуть не набагато вищими, ніж в Одесі чи Коблевому. У 2015 та 2016 роках, коли В. Путін також заборонив поїздки своїх туристів у Туреччину, готелі заповнили здебільшого українці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


У Молдові посилюється внутрішньополітичне протистояння Дипломатична війна між Росією й Чехією посилюється