У Брюсселі відбудеться 2-й раунд політичних тристоронніх переговорів з Росією та Україною

У Брюсселі відбудеться 2-й раунд політичних тристоронніх переговорів з Росією та Україною
У понеділок, 21 січня, у Брюсселі відбудеться 2-й раунд політичних тристоронніх переговорів з Росією та Україною з приводу майбутнього транзиту газу через Україну. Зустріч відбудеться за участі Віце-президента Єврокомісії з Енергетичного союзу Мароша Шевчовича. Від України у зустрічі візьмуть участь міністр закордонних справ Павло Клімкін і голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв; Росію представлятимуть міністр енергетики Алєксандр Новак і заступник голови правління ПАТ «Газпром» Алєксандр Мєдвєдєв.

Коментуючи цю подію, Шевчович сказав таке: «Я дуже вітаю, що обидві сторони погодилися прибути у Брюссель, аби провести другий раунд перемовин на міністерському рівні. Також я вітаю присутність топових представників двох чинних газових компаній. Від часу нашої останньої зустрічі у такому форматі вперше у Берліні пройшло рівно шість місяців. Відтоді відбулася низка перемовин на рівні старших експертів. Наразі саме час підбити підсумки того, де ми знаходимося у цьому процесі, та  обговорити рух уперед щодо ключових параметрів, погоджених у Берліні. Нам потрібне тверде зобов’язання обох сторін просуватися у перемовинах – за умови, що чинний контракт з транзиту спливає у кінці поточного року».

Перша міністерська зустріч з цього питання відбулася 17 липня 2018 року. Після неї пройшли зустрічі на експертному рівні протягом другої половини минулого року. Дискусії у понеділок ґрунтуватимуться на зустрічах на експертному рівні. Їхні учасники зосередять увагу на ключових параметрах, погоджених у Берліні, – зокрема, на прийнятній нормативно-правовій базі, обсягах, тривалості й тарифах постачання. Тристороння зустріч розпочнеться о 15:00. Перед нею відбудуться двосторонні зустрічі між Шевчовичем і кожним міністром. Після зустрічі, о 17:00, відбудеться підхід до преси Віце-президента Єврокомісії у VIP-корнері. Процедуру наживо транслюватиме канал EbS.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ