У Держдепі США засуджують спроби заперечити історичний факт Голодомору

У Держдепі США засуджують спроби заперечити історичний факт Голодомору

Держдепартамент США опублікував на своєму сайті заяву щодо 84-тих роковин геноциду українців у 1932-1933 роках:

“У цьому місяці ми згадуємо і вшановуємо мільйони українців, які померли від голоду на початку 1930-х років у результаті жорстокої політики Радянського Союзу часів Сталіні. Варварська конфіскація української землі та сільськогосподарських культур, що призвела до Голодомору чи “смерті від голоду”, була одним із найжорстокіших актів ХХ століття та перетворили житницю Європи на землю величезних людських страждань.

Увіковічення пам’яті Голодомору – урочиста подія, але ми також відзначаємо стійкість тих, хто вижив після геноциду, і несуть із собою пам’ять про коханих, втрачених під час жахливого штучного голоду. Зрештою, радянському режиму не вдалося знищити ідентичність та незалежність українського народу.

Сполучені Штати висловлюють підтримку народові України в час, коли ми вшановуємо цю трагедію, створену радянським режимом, і засуджуємо спроби заперечити її як історичний факт. Ми також підтверджуємо нашу прихильність безпечній та процвітаючій Україні, вільній від зовнішньої агресії та окупації, і здатної вибирати своє власне майбутнє”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ