У Конгресі США вимагають від адвоката Трампа надати матеріали щодо України

У Конгресі США вимагають від адвоката Трампа надати матеріали щодо України

Три комітети Палати представників направили особистому адвокату президента США Дональда Трампа Рудольфу Джуліані запит із вимогою надати Конгресу матеріали стосовно можливого тиску адміністрації Трампа на українську владу:

“Шановний пане Джуліані:

Відповідно до запиту Палати представників про імпічмент, ми передаємо запит, згідно з яким ви мусите надати документи, передбачені в супровідному графіку, до 15 жовтня 2019 року.

Цей запит видано Постійним комітетом з питань розвідки відповідно до правил Палати представників при здійсненні нагляду та законодавчої юрисдикції та після консультацій з Комітетом із закордонних справ та Комітетом з питань нагляду та реформ. Документи, які ми вимагаємо надати, є частиною  запиту Палати про імпічмент та мають бути поширені між Комітетами, а також Комітетом з питань судової влади за необхідності. Ваше невиконання або відмова відповісти на запит, в тому числі за вказівкою або за дорученням президента чи Білого дому, є свідченням про перешкоджання процесу імпічменту і може бути використане як несприятливий висновок стосовно вас і президента.

Комітети розслідують те, наскільки президент Трамп поставив під загрозу національну безпеку, здійснюючи тиск на Україну, щоб вона втрутилася  у наші вибори 2020 року, та призупинивши допомогу в галузі безпеки, надану Конгресом, щоб допомогти Україні протистояти російській агресії, а також будь-які намагання приховати ці питання.

Наш запит стосується розслідування достовірних тверджень про те, що ви були агентом президента під час просування його особистих політичних інтересів, зловживаючи владою Офісу президента. Публічний запис, зокрема ваші власні заяви, свідчить про те, що президент, ви та інші чинили тиск на український уряд, щоб він провів  два політично мотивовані розслідування. Перше – це кримінальне переслідування українців, які надали докази проти засудженого голови кампанії пана Трампа Пола Манафорта. Друге стосується колишнього віце-президента Джозефа Р. Байдена, який буде конкурувати з Трампом за посаду президента в 2020 році.

Адам Б. Шифф, голова постійного комітету з питань розвідки; Елья  Е. Каммінгс, голова комітету з питань нагляду та реформ; Еліот Л. Енгель, голова комітету з закордонних справ”.

Джерело 


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ