У Китаї віднайшли ймовірні останки Будди

У Китаї віднайшли ймовірні останки Будди

Дзвенислава Гай-Нижник

У КНР археологи натрапили на тисячолітню керамічну скриньку з прахом Будди. Дослідники не впевнені, що це справді останки Сиддгартхи Гаутами, засновника буддизму, однак саме про це свідчить напис на скринці.

Текст знахідки розповідає про монахів Юнжань і Чжімін, які зібрали понад 2000 фрагментів шаріри, зубів і кісток Будди, і закопали у храмі Манджушри при монастирі Лунсин у префектурі Цзиньчжоу. Інформацію про знахідку опублікували в журналі Chinese Cultural Relics, про неї також повідомляє Live Science.

У буддизмі шарірою називають останки Будди і прах святих у вигляді кристалічних утворень після кремації, що зберігаються як реліквія. Іноді шаріру давали монахам як пожертвування, також її могли віднайти випадково, купити або отримати в дар.

Крім скриньки, китайські археологи розкопали також 260 статуй, культурне та історичне значення яких не залежить від походження останків. Фігури досягають двох метрів у висоту, і зображають Будду та інших істот і людей, пов’язаних з буддизмом, зокрема Чотирьох Небесних Царів – охоронців сторін світу. Статуї виготовили між періодами правління династії Північна Вей і імперії Сун. На деяких фігурах є надписи, зокрема на одному з артефактів зазначено, що його виготовили у 571 році. Однак достовірних свідчень про те, що статуї поховали разом з прахом Будди немає.

Ймовірні останки Будди знаходили і раніше. У 2016 році в буддистському храмі в Нанкіні знайшли тім’яну кістку, що начебто належала Сіддхартхі Гаутамі, проте довести чи спростувати походження таких знахідок вкрай непросто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ