У НАТО наголошують, що Україна має докласти більше зусиль для вступу до Альянсу

У НАТО наголошують, що Україна має докласти більше зусиль для вступу до Альянсу

Помічник генерального секретаря НАТО Алехандро Альваргонсалес у інтерв’ю “Європейській правді” сказав, що Україна здійснила набагато більше реформ за останні чотири роки, ніж за попередні двадцять.

Але для країни, вихідний стан якої є таким, який мала ваша держава, зміни не є питанням року, двох або чотирьох. Потрібно набагато більше часу, більше зусиль, більше залучених людей. Та якщо зусилля зберігатимуться – ви дійдете потрібного результату.

У НАТО є понад 1300 елементів стандартизації, які Україна має впровадити, ввести у власне законодавство, у нормативну базу. Україна має прогрес на цьому шляху. Ми, звісно, хотіли би бачити більше – але ми завжди хочемо більшого”, – наголосив Алехандро Альваргонсалес.

Нагадаємо, лідери НАТО підтвердили бухарестське рішення 2008 року щодо членства України та Грузії в Альянсі. Та у кожної з цих країн визначений свій шлях до вступу в НАТО.

Помічник генсека НАТО також зауважив, що “Україна і Грузія – надто різні країни, які перебувають у надто різному становищі і наразі – у дуже різному міжнародному контексті”.

“Ось вам приклад: Боснія вже давно виконує ПДЧ, але тепер вона просить надати їй РНП, тобто річну національну програму, якої у них немає. Вони розуміють, наскільки важливим є цей інструмент. А Україна вже зараз має РНП. Завдання цієї програми – допомогти Україні провести якомога більше реформ і забезпечити, щоби ваша держава прийшла так близько до НАТО, як тільки можливо.

Тому я вважаю, що ми з Україною рухаємося в правильному напрямку і обрали для цього правильний інструмент”.

 

Джерело. Європейська правда

 

До слова, напередодні генсек НАТО Єнс Столтенберґ також згадав про ситуацію в Україні в інтерв’ю з Джонатаном Своном для медіапорталу “Axios”:

Дж. Свон: Відбувається нарощення російських сил навколо України. Ви прогнозуєте там якісь переміщення?

Є. Столтенберґ: Я завжди обережно роздумую над цим. Ми дуже уважно стежимо за ситуацією в Україні та навколо неї. Ми надаємо сильну підтримку Україні, політичну підтримку її територіальної цілісності. Ми ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму. Ми надаємо практичну підтримку Україні. Ми допомагали їй у проведенні реформ. Ми працювали з нею над командним, кібернетичним управлінням та іншими питаннями. Союзники НАТО також надають двосторонню підтримку. США вирішили надати більше військового матеріалу і, що найголовніше, ми підтримуємо зусилля, щоб знайти політичне рішення на основі переговорів, тому ми підтримуємо зусилля з виконання Мінських угод. Ми не бачимо іншого вирішення конфлікту, ніж політичне вирішення, що базується на обговорення.

 

 Джерело

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ