У Нікарагуа відбулися президентські вибори

У Нікарагуа відбулися президентські вибори
 На президентських виборах у Нікарагуа вкотре переміг марксист Данієль Ортега, який править країною з 2007 року, встановивши жорсткий авторитарний режим. Демократичні держави здебільшого не визнали цього голосування, назвавши його фіктивним. Вибори відбувалися в атмосфері тиску та страху під наглядом 30 000 поліціянтів і солдатів.

Напередодні ув’язнили 7 опозиційних кандидатів у президенти, які потенційно могли перемогти Ортегу, а також приблизно 39 представників опозиції, зокрема лідерів профспілок, підприємців, студентів. Соціологічні дослідження, які проводилися перед голосуванням, засвідчили падіння рейтингів Данієля Ортеги – він набрав не більш як 20%. Натомість на виборах Ортега здобув 75% підтримки, тож цілком імовірно, що голосування було сфальсифіковане.

Нікарагуа – одна з найбідніших країн Центральної Америки, її населення здебільшого перебуває на межі злиднів. До 2018 року держава отримувала продовольчу допомогу, енергоресурси та кошти від Венесуели, яка підтримувала режим Ортеги. У 2016 році Венесуела надала президентові 600 млн доларів, які пішли на підкуп населення перед виборами. Тоді Ортега справді мав суттєву підтримку. Однак після зміни влади у Венесуелі допомога Нікарагуа припинилась.

Данієль Ортега почав проводити непопулярні реформи, зокрема збільшив податки для підприємців і робітників та зменшив пенсії. Населення обурювалося його діями. Проте на боці президента перебуває армія, яка складається переважно з представників Сандиністського руху, який і привів Ортегу до влади. Президент добре фінансує свою армію, надає їй зброю.

Режим Ортеги завжди підтримувала Росія. Вона також постачає країні 90% зброї й амуніції, а у 2016 році надіслала 50 танків, які використовуються для придушення протестів місцевого населення. До речі, тільки Росія визнала нещодавні вибори в країні легітимними, як вона це зробила й щодо голосування в Білорусі. Натомість Нікарагуа підтримує шовіністські прагнення Москви та навіть відкрила своє консульство в Криму.

 Проти президента та його режиму намагається боротися Римо-католицька церква Нікарагуа, яка закликала бойкотувати вибори. Але вона відокремлена від держави, тож не може втручатися в політичні процеси. Крім того, влада переслідує священників, і деякі з них були змушені емігрувати з країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


У Судані відбувся військовий переворот Чи піде у відставку президент Чехії Мілош Земан?