У США завершились президентські вибори

У США завершились президентські вибори
Президентські перегони у США закінчились – 3 листопада відбулось голосування на всіх дільницях. Передбачити результати виборів досі важко. За попередніми даними, Джо Байден випереджає Дональда Трампа на 7%. Однак на минулих перегонах Гілларі Клінтон також мала 7% перевагу над Трампом, до того ж набрала на декілька мільйонів більше голосів виборців, але зрештою програла. Остаточно результати голосування визначає колегія виборників. 

Електорат обох кандидатів мобілізований. Якщо Трампа здебільшого підтримують білі американці з містечок, то Байдена – молодь та люди середнього віку із мегаполісів, здебільшого з високим рівнем освіти та зарплати. Серед прихильників Байдена також афроамериканці та мігранти, яких активно підтримують демократи. Трамп навпаки має антимігрантську риторику. В останні дні перед виборами американці доволі жорстко агітували за своїх кандидатів, внаслідок чого відбулась певна поляризація суспільства.

Прибічники Трампа також звинувачують китайців у тому, що вони нібито спеціально винайшли коронавірус, щоб уповільнити економіку США і усунути Трампа від влади. Прихильники Байдена натомість відкидають усі ці спекуляції, вважаючи, що Трамп здійснив низку помилок, зокрема вчасно не розпочав боротьбу з коронавірусом. На їхню думку, якби Трамп зреагував швидше, то десятки тисяч американців були б врятовані.  

І хоча офіційні вибори у США відбулись 3 листопада, проголосувати можна було й достроково. За деякими даними, в США вже проголосували понад 30 млн виборців, серед яких переважають демократи.Трамп, однак, заявив, що фальсифікації можливі навіть на попередніх етапах, і демократи можуть його переграти. Через пандемію голосування відбувалось як на дільницях, так і дистанційно. У багатьох американських містах і селах були розміщені спеціальні дерев’яні скриньки, що перебували під постійним відеонаглядом, куди виборці могли кидати бюлетені. 

Очільники перегонів вже заявили, що вони будуть робити після виборів. Байден, зокрема, зазначив, що він активізує зовнішню політику США, посилить відносини з європейськими союзниками, відновить стосунки із ВООЗ, яку так жорстко критикує Трамп, послабить антиміграційні закони. Трамп обіцяє продовжити свою попередню політику, насамперед – зміцнювати економіку, щоправда, як це робити в умовах поширення коронавірусу, він не вказав. Трамп також хоче ввести санкції проти Китаю та інших ворогів Америки. 

Обидва кандидати прихильно ставляться до України та обіцяють надавати їй фінансову і військову допомогу. Нещодавно Україна опинилася в центрі світового скандалу, коли очільника США ледь не позбавили посади за тиск на українського президента. Трамп до того ж звинувачував Байдена у тому, що його син Гантер розгортав корупційні схеми в українській нафтогазовій компанії “Бурісма”. Ці та інші теми звучали на останніх дебатах між Трампом та Байденом, що відбулися більш цивілізовано, ніж попередні.

Результати виборів будуть відомі упродовж декількох днів, офіційні дані  можуть оприлюднити і через кілька тижнів. Джо Байден уже заявив, що визнає будь-які результати, натомість Трамп із своєю поразкою не погодиться. Він планує судитися на усіх рівнях і, можливо, навіть дійте до Верховного суду, де у республіканців є більшість. Проте якщо Байден переможе із значним відривом, не менше 8-10%, то жодні суди Трампу вже не допоможуть. Однак у разі поразки чинного президента його прихильники можуть вийти на масові протести, що значно ускладнить внутрішньополітичну ситуацію в США. Американський бізнес уже готується до можливих провокацій: ще 2 листопада магазини почали закривати свої вітрини дерев’яними щитами, щоб протестувальники їх не побили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Хто переміг у передвиборчих дебатах у США? Президентські вибори в США виходять на фінішну пряму