У Вищий антикорупційний суд обирати суддів допомагатимуть міжнародні експерти

У Вищий антикорупційний суд обирати суддів допомагатимуть міжнародні експерти

Голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі та Голова антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі записали коротке відеозвернення, де закликають потенційних кандидатів подати заявки на посади суддів Вищого антикорупційного суду. Кінцевий термін подання заявок завершується 14 вересня 2018 року.

Аби відбір суддів відбувався чесно та прозоро буде створено допоміжний орган – Громадська Рада Міжнародних Експертів.

Голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі:

“Як ви знаєте, Європейський Союз передає нашим українським партнерам досвід в утвердженні верховенства права. З огляду на це, створення антикорупційного суду є надзвичайно важливим елементом. Він дозволить нашим українським партнерам завершити процес змін у сфері правосуддя та боротьби з корупцією. Проте, щоб такий антикорупційний суд був ефективним, критично важливо забезпечити чесний та прозорий відбір суддів. Ми разом зі своїми міжнародними партнерами рішуче налаштовані сприяти у цій справі нашим українським партнерам. От чому ми незабаром плануємо запропонувати кандидатури для Громадської ради міжнародних експертів. Ця Рада має допомогти Вищій кваліфікаційній комісії обрати незалежних та професійних суддів.

Ми звертаємося до усіх, хто відповідає критеріям конкурсного відбору: подавайте свої кандидатури до Антикорупційного суду! Дуже важливо, щоб ви прийшли на конкурс і Суд зміг залучити найкращих”.

Голова антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі:

“Вищий антикорупційний суд стане складовою часткою системи правосуддя України та ключовим елементом для успіху реформи самої системи судочинства. Щодо обрання нових суддів. Важливо, що у процедуру відбору внесено новий елемент, який передбачає, що такий відбір має здійснюватися прозоро, ретельно і бути орієнтованим на те, аби в Суд були обрані висококваліфіковані, незалежні та порядні судді з бездоганною репутацією. У процесі відбору Вищій кваліфікаційній комісії суддів України допомагатиме спеціальний орган, що буде створений згідно із законодавчими нормами і буде підзвітний їй. Це Громадська Рада Міжнародних Експертів. Саме цей елемент змінить весь процес відбору. У Громадську Раду Міжнародних Експертів будуть відібрані топ-фахівці із бездоганною репутацією та великим досвідом роботи у галузі боротьби з корупцією як збоку прокуратури, так і суддів, кандидатури яких будуть відібрані міжнародними організаціями, що мають угоди з Україною у сфері боротьби з корупцією. Робота цих експертів буде повністю присвячена підтримці всього процесу відбору кандидатів, що забезпечить ще більшу прозорість процесу та фокусування на єдиній цілі – вибору винятково професійних, порядних та незалежних суддів для Вищого антикорупційного суду. 

І саме цей момент, коли судова система в Україні проходить процес реформ, є ідеальним для створення спадщини для вашої власної країни. Та розвитку власної кар’єри, маючи можливості, яких у вас ще ніколи не було”.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ