Убивство першого генсека освіти Центральної Ради І. Стешенка

Убивство першого генсека освіти Центральної Ради І. Стешенка
30 липня 1918 р. внаслідок зухвалого вбивства не стало першого генерального секретаря Української Центральної Ради й генерального комісара (інспектора) народної освіти Міністерства освіти Української Держави Івана Стешенка. Його розстріляли двоє більшовицьких терористів.

Близько півночі з 29 на 30 липня І. Стешенко прибув з Києва до Полтави. Він хотів навідати матір й за час літньої відпустки підготуватися до професорської діяльності у новозаснованому Кам’янець-Подільському державному українському університеті.

Не знайшовши візника, він залишив речі на вокзалі і разом з своїм сином (юнаком 15 років) рушив пішки у місто. З вокзалу “Полтава-Город” до міста вела довга й широка Куракинська вулиця (нині вул. Соборності), що декількома провулками сполучалась із великою Павленською площею. Коли подорожні наблизилися до одного з провулків, звідти вискочили двоє озброєних й гукнули російською: “Руки вверх!”, а за мить пролунав постріл. З несподіванки син І. Стешенка Ярослав упав у картоплю, що росла біля тротуару. Відтак нападники вистрелили ще двічі. Одна із куль поцілила у голову Стешенка над правою бровою і пройшла наскрізь, розтрощивши потиличну кістку. Коли той упав, убивці нахилилися над ним, але, не взявши нічого, втекли (гроші, папери, револьвер і навіть золотий годинник лишилися при убитому). Коли на вистріли прибігла варта, а далі й викликані з вокзалу сином небіжчика німецькі солдати, то злочинці вже зникли, й затримати їх не вдалося. Непритомного І. Стешенка доправили до лікарні “Богоугодного заведення”, де він помер не приходячи до тями об 11-й годині ранку 30 липня.

Згодом з’ясувалося, що письменника і громадсько-політичного діяча засудила на смерть більшовицька організація Зіньківського повіту, а вирок виконав бойовик Башловка.

І. Стешенка поховали у Києві на Байковому цвинтарі за державний кошт.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ