Удосконалений бандаж

Удосконалений бандаж
Кровотеча – посилена втрата крові з пошкодженого органу – це найчастіша причина смерті серед тих, що їх можна було б уникнути.Бандаж часто не може затримати кровотечу. Проте науковці твердять, що вони розробили перев’язувальний матеріал, який відштовхує кров і бактерії та сприяє швидкому згущенню крові, до того ж його можна зняти без відкриття рани – пише Джилліан Крамер у журналі ScientificAmerican.

Коли науковці із Національного університету Сінгапуру та з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха працювали над покриттям для медичних інструментів, що відштовхує кров, то виявили, що певна суміш вуглецевих нановолокон і крему дає неочікуваний ефект:прискорює згущення крові. Тож вони покрили звичайну бавовняну марлю мішанкою у формі аерозолю і все це підігріли, щоби суміш прилипла. У лабораторних дослідженнях, а також під час експериментів на щурах, було виявлено, що такий бандаж сприяв виникненню фібрину – білку, який утворює в місці пошкодження мережу, яка пришвидшує згортання крові. 

Водночас такий бандаж залишався сухим, оскільки відштовхував кров, завдяки чому його можна було легко відірвати від рани. Дослідження з використанням Escherichiacoliтакож показало, що бактерії у формі розчину не чіплялися до перев’язувального матеріалу. Науковці описали свої спостереження у грудні минулого року в NatureCommunications.

Один із авторів статті, Чун Гваї Яп – біомедичний інженер з Національного університету Сінгапуру – сказав, що потрібні подальші дослідження, які дозволять зрозуміти, чому нановолокна сприяють виникненню фібрину. Однак він зауважує, що виробництво такої тканини є дешевим, тож його можна впровадити у значних масштабах. “Гадаю, що застосування такого бандажу може бути дуже корисним у випадку серйозних ран, з якими ми маємо справу при автомобільних аваріях чи на полі битви, – каже Яп. – У таких ситуаціях ми хочемо дуже швидко зупинити кровотечу, відштовхуючи кров у бік рани, щоб не допустити насичення кров’ю перев’язувального матеріалу і висмоктування крові з організму”.

Дослідник Еско Канкурі з Гельсінкського університету, який займається серцево-судинною і регенераційною фармакологією та не брав у часті у цих дослідженнях, завважує, що для підтвердження фактичних можливостей цього нового бандажу необхідно провести експерименти за участю людей. “У цьому дослідженні було представлено перші спостереження, які стосуються властивостей матеріалу лише у випадку різаних, нескладних ран, – каже Канкурі. – Результати дуже перспективні, але клінічна дійсність далеко відходить від лабораторних умов”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Пастка ДНК Нічний тренінг для мозку