Угорщина високо цінує американську допомогу в конфлікті з Україною

Угорщина високо цінує американську допомогу в конфлікті з Україною

“Угорщина високо цінує допомогу Сполучених Штатів у вирішенні конфлікту, який склався з Україною через законодавство, що порушує права меншин”, – заявив міністр закордонних справ та торгівлі Петер Сійярто після переговорів з помічником державного секретаря США з питань європейських та євразійських відносин Уессом Мітчеллом у середу, 23 травня, у Будапешті.

Також Петер Сійярто сказав, що запевнив Мітчелла в тому, що Угорщина зацікавлена не у продовженні суперечки, а у вирішенні конфлікту.

“Угорщина хотіла б, щоб 150 тисяч закарпатських угорців мали можливість жити в умовах миру та правової безпеки, і щоб Україна припинила порушувати свої міжнародні та двосторонні зобов’язання”, – заявив міністр.

Петер Сійярто додав, що Угорщина хотіла б, щоб питання було вирішено до початку саміту НАТО в червні, задля цього він зустрінеться з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Прем’єр-міністр Віктор Орбан направив меморандум, прийнятий Кабінетом Міністрів, в якому він резюмує процеси в Україні та порушення прав національних меншин, Генеральному секретарю та прем’єр-міністрам держав-членів НАТО. Крім цього він також закликав Україну звільнити меншини держав-членів НАТО від впровадження нового законодавства, яке обмежує права меншин.

За словами міністра П. Сійярто, ця зустріч посилила стратегічне партнерство й союз між Угорщиною та США.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ