Угорщина закликає Раду Європи серйозно ставитися до захисту європейських меншин

Угорщина закликає Раду Європи серйозно ставитися до захисту європейських меншин
“Угорщина вважає захист меншин життєво важливим і, відповідно, закликає Раду Європи серйозно до цього ставитись”, – заявив Міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сіжарто в понеділок у Страсбурзі на дводенній конференції, присвяченій 20-річчю набуття чинності Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

П. Сіжарто підкреслив, що європейські інституції, які отримують гроші від європейських платників податків, не можуть більше турбуватися про іммігрантів, які прибули на континент незаконно та представляють небезпеку, ніж про національні меншини, які століттями жили тут у Європі . “Не може такого бути, коли європейська установа повинна більше піклуватися про ефективність охорони кордонів Угорщини та законодавчого пакету “Стоп Сорос “, спрямованого на гарантування безпеки громадян Угорщини, ніж про закарпатських угорців, права яких грубо порушуються в Україні”, – підкреслив Міністр.

Міністр також зазначив, що закарпатські угорці в Україні позбавлені раніше набутих прав через рішення парламенту країни. “Незважаючи на те, що Рада Європи усно запевнила Угорщину та через рекомендації Венеціанської комісії про її підтримку, Україна не реалізувала жодної з цих рекомендацій і насправді впровадження нового закону розпочалася, незважаючи на те, що ніякої згоди не було досягнуто між українською адміністрацією та представниками угорської меншини”, – сказав він.

“Деяким європейським країнам, які також є членами Ради Європи, не можна дозволяти утискати права меншин, повністю ігноруючи думку Венеціанської комісії”, – сказав він.

“Очікування Угорщини щодо Ради Європи полягають в тому, що вона забезпечить дотримання попередніх рекомендацій Венеціанської комісії та закличе Україну відмінити заходи, що негативно впливають на угорське національне товариство та грубо порушують права угорської меншини”, – заявив Міністр закордонних справ та торгівлі.

Він зазначив, що Венеціанська комісія також має сподівання стосовно Угорщини щодо неприйнятого законодавчого пакету “Стоп Сорос”, спрямованого на захист Угорщини, але є менш активним щодо вже чинного українського законодавства.

“Уряд Угорщини буде продовжувати робити все і надавати всю можливу допомогу в інтересах забезпечення захисту прав меншин як частини важливої європейської політики”, – додав пан Сіжарто.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ