Україна – головний об’єкт атаки вірусу Petya.A

Україна – головний об’єкт атаки вірусу Petya.A
За даними компанії-розробника антивірусу ESET Україна найбільшою мірою постраждала від шкідливої програми-вірусу Petya.A – на її долю припало 75,24% випадків заражень. На другому місці за кількістю заражень знаходиться Німеччина (9,06%), на третьому – Польща (5,81%) . На Росію припадає 0,82% випадків заражень цим вірусом (8-е місце). Всього від вірусної програми постраждало 39 країн.

За даними СБУ, переважна більшість заражень відбувалися через відкриття документів Word, pdf-файлів, направлених на електронні адреси комерційних і державних структур. За словами секретаря РНБО України Олександра Турчинова, одним з механізмів поширення вірусу була система оновлення програмного забезпечення бухгалтерської звітності і документообігу. Виступаючи на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки, О.Турчинов відзначив що під час кібератаки на Україну був задіяний хостинг-майданчик одного з Інтернет-провайдерів, до якому вже мала питання СБУ відносно співпраці з російськими спецслужбами, також активно використовувалися системи так званого «сірого Інтернету», зокрема можливості VPN, ТОR та інші, які активно рекламуються на російських ресурсах, доступ до яких в Україні заборонений.

Дана кібератака показала проблемні місця у системі кібербезпеки країни, зокрема недостатню підготовку фахівців з кіберзахисту, слабку захищеність об’єктів критичної інфраструктури. Проблемою є також незавершеність формування нормативно-правових основ діяльності у сфері кібернетичного захисту країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ