Україна опустилась на одну сходинку у рейтингу свободи слова

Україна опустилась на одну сходинку у рейтингу свободи слова
Україна посіла 102 місце серед 180 країн світу у рейтингу свободи слова, опустився на одну сходинку проти минулого року. Про це йдеться у щорічному звіті, опублікованому неурядовою правозахисною організацією “Репортери без кордонів”.

“Україна має розгалужену мережу засобів інформації, а її влада здійснила після революції 2014 року низку довгоочікуваних реформ, включно із законами про право власності на засоби масової інформації та доступ до державної інформації. Але, як свідчить недофінансування нового незалежного громадського мовника, ці досягнення є крихкими. Потрібно зробити набагато більше, щоб послабити жорсткий контроль олігархів над засобами масової інформації, підтримати редакційну незалежність і боротися з безкарністю.

“Інформаційна війна” з Росією мала негативні наслідки, зокрема заборону російських ЗМІ та соціальних мереж, складання чорних списків іноземних журналістів і судові переслідування за звинуваченням у зраді. Вибори, що проводяться у 2019 році, підсилюють напругу: частішають погрози та напади, порушується конфіденційність джерел, ведеться спостереження за журналістами, що ведуть розслідування, та здійснюється маніпулювання новинами. До контрольованих сепаратистами східних районів досі не мають доступу незалежні журналісти чи іноземні спостерігачі”, – йдеться у звіті.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ