Україна піднялась у рейтингу глобальної конкурентоспроможності

Україна піднялась у рейтингу глобальної конкурентоспроможності

Україна посіла 83 місце серед 140 країн в рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки, піднявшись на шість пунктів проти минулого року.

Про це йдеться у звіті Global Competitiveness Index, опублікованому на сайті Всесвітнього економічного форуму (WEF). Рейтинг створено разом з Євразійським інститутом конкурентоспроможності та консалтинговою компанією Strategy Partners.

За рівнем державних інститутів Україна перебуває на 110 місці, за інфраструктурою – на 57, за рівнем адаптація технологій – на 77. Макроекономічна стабільність України на 131 сходинці, рівень охорони здоров’я – на 94, освіти – на 46, а ринок праці – на 66. Причиною низьких результатів України експерти називають слаборозвинені інститути, нестійку фінансову систему й макроекономічні показники.

До п’ятірки лідерів увійшли США, Сінгапур, Німеччина, Швейцарія та Японія. Польща розташувалась на 37 місці, Словаччина – на 41, Росія – на 43 Угорщина – на 48. Останні сходинки рейтингу посідають Гаїті, Ємен і Чад.

Для підвищення конкурентоспроможності WEF радить усім країнам будувати економіку, яка менше залежить від зовнішніх і внутрішніх потрясінь; бути гнучкими на рівні країни, галузей, підприємств і окремих людей; створювати інноваційну екосистему та сповідувати людиноцентричні підходи до економічного розвитку.

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ