Україна та МВФ домовилися про нову програму у форматі stand-by

Україна та МВФ домовилися про нову програму у форматі stand-by

“Фахівці Міжнародного Валютного Фонду та влада України досягли домовленості щодо економічної політики для нової 14-місячної програми у форматі stand-by. Вона замінить схвалену у березні 2015 року програму розширеного фінансування, яка завершується у березні 2019”, – йдеться на офіційному сайті МВФ.

“Нова програма stand-by із запитом на доступ до отримання 2,8 млрд спеціальних прав запозичення (еквівалент 3,9 млрд доларів США) буде якорем для політики влади України впродовж 2019 року. Опираючись на прогрес у зменшенні макроекономічної уразливості, досягнутий у контексті механізму розширеного фінансування, нова програма, зокрема, фокусуватиметься як на збереженні фіскальної консолідації та зменшенні інфляції, так і на реформах, спрямованих на зміцнення податкового адміністрування, фінансового та енергетичного секторів.

Ця домовленість віддзеркалює неухильний намір Фонду продовжувати підтримку України у забезпеченні нею потужнішого, стійкого й інклюзивного економічного зростання. Рішуче та ефективне виконання владою цієї домовленості буде критично важливим для досягнення мети програми.

 Домовленість підлягає затвердженню керівництвом МФВ та Радою виконавчих директорів МВФ. Винесення цього питання на Раду виконавчих директорів очікується пізніше цього року після ухвалення урядом бюджету-2019 (із урахуванням рекомендацій фахівців МВФ) та збільшення тарифів на газ та теплову енергію для населення – відповідно до змін на ринку та з продовженням захисту домогосподарств з невисокими доходами”.

 Посли країн “Великої сімки” вітають досягнену між МВФ та українською владою домовленість і вважають її ключовим кроком на шляху забезпечення майбутньої економічної стабільності України.

 

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ