Україно-китайські відносини активізуються

Україно-китайські відносини активізуються
Нещодавно Україна запровадила безвізовий режим для громадян КНР. Відтепер китайські туристи можуть подорожувати до України на місяць без оформлення візи. На думку представників українського МЗС, це значно покращить співпрацю між країнами, а також посилить туристичну привабливість України для громадян КНР.

Останніми роками потік китайських туристів в Україну посилюється. Минулого року громадянам КНР було видано приблизно 20 тисяч віз, що становить майже 15% від усіх віз, виданих іноземцям.

Експерти вважають, що такий крок української влади також буде сприяти залученню інвестицій КНР, другої найбільшої економіки світу. У перспективі Україна зможе долучитися до ініціативи “Нового шовкового шляху”, на розвиток якої Китай планує витратити декілька трильйонів доларів.

Деякі аналітики натомість доволі негативно оцінюють введення безвізу для Китаю, посилаючись, зокрема, на небезпеку виникнення другої хвилі коронавірусу, яка може прийти знову ж із КНР. Проте сьогодні ситуація з Covid-19 у Китаї стабілізувалася, нині там фіксується не більше 10 хворих на 100 тисяч населення, що забезпечує країні статус безпечної “зеленої зони”.

Водночас такий крок української влади може спричинити певне напруження у відносинах зі США та країнами Євросоюзу, що критикують Китай за намагання приховати інформацію про виникнення та поширення коронавірусу. Штати взагалі звинувачують КНР у прагненні підірвати їхню економіку та змінити світовий лад. Держсекретар США Майк Помпео, зокрема, заявив, що Комуністична партія Китаю несе значні загрози вільному світу, тому всім демократичним країнам потрібно об’єднатися, щоби не допустити дестабілізації світової спільноти.

Відповідаючи на ці закиди, представники МЗС України заявили, що формування візової політики є невід’ємним суверенним міжнародним правом кожної країни, тож воно не може негативно впливати на відносини з іншими державами.

За словами українського політолога Григорія Перепелиці, введення безвізу для китайських громадян засвідчує брак стратегічного мислення в нинішньої української влади. На його думку, наразі ще зарано говорити про китайські інвестиції, однак такі вкладення обов’язково передбачають залучення китайської робочої сили на ринок іншої країни, що робить їх не дуже привабливими. На думку експерта, зближення України з Китаєм також несе загрозу нашій національній безпеці, адже після економічної експансії може відбутися також експансія демографічна чи навіть збройна.

Отже, оцінювати користь від такого рішення української влади поки зарано. Однак наразі безвіз є одностороннім, тож МЗС України ще потрібно домовитись із китайським колегами про покращення візового режиму для українських громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


У світі зростає негативне сприйняття Китаю Китай посилює тиск на Гонконг