Українське питання буде на порядку денному у Відні

Українське питання буде на порядку денному у Відні

Державний департамент США 1 грудня на брифінгу повідомив про деталі поїздки держсекретаря США Рекса Тіллерсона до Європи:

«Секретар поїде до Відня з 6 по 8 грудня для щорічної зустрічі ОБСЄ і акцент буде зроблений на важливості учасників, які дотримуються зобов’язань ОБСЄ в галузі контролю над озброєннями та правами людини. У Відні Секретар знову нагадає про підтримку України, українського суверенітету та територіальної цілісності.
Відбудеться запланована зустріч із міністром закордонних справ Лавровим. Ми маємо жорсткі питання для дискусій з росіянами стосовно багатьох глобальних проблем – КНДР, Україна та, звичайно, Сирія.

Стосовно ОБСЄ, Україна буде на порядку денному. Як відомо, ОБСЄ відіграє певну роль в Україні, зокрема спеціальна моніторингова місія. Секретар насправді захоплюється сміливими чоловіками і жінками, які беруть участь у спеціальній моніторинговій місії і неодноразово звертав увагу на їх безпеку та захист; а також, на безпеку та захист українського народу на сході на окупованих територіях, які продовжують бути об’єктом військових операцій за сприяння та участі сил Російської Федерації.

Тому Секретаря дуже турбує ця частина порядку денного. Увага буде зосереджена на різних аспектах українського питання. Ми продовжуємо вести переговори з російськими колегами, на чолі яких з нашого боку є Курт Волкера, який, як ви знаєте, зустрічався з Сурковим нещодавно. Росіяни висунули пропозицію про миротворчу місію. Зараз ми знаходимось на останньому етапі, який, на мою думку, показав, що росіяни до певної міри зробили крок назад, але ми все ще вивчаємо можливості для цього. Я вважаю, що підхід Сполучених Штатів підкреслює, що всі результати цього процесу повинні вказувати на підтвердження Мінської угоди. Це має бути результат, який дозволить силам ООН охопити територію бойових дій, а не лише підтверджувати здобутки росіян на місцях.

На цьому буде зосереджена увага. Ми продовжуємо працювати над цим дипломатичним курсом і шукаємо шляхи подолання насилля. Я думаю, що це в інтересах українців і росіян також».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ