Українці багатшають швидко, але є чутливими до економічних криз

Українці багатшають швидко, але є чутливими до економічних криз
Українці здатні швидко багатшати, однак світові економічні кризи відображаються на них сильніше. Про це у своєму дослідженні динаміки збагачення країн розповіла аналітична група Corestone Corporation.

“Військовий конфлікт призводить до скорочення статків і у населення України в цілому, і у вітчизняних мільярдерів зокрема. Проте і до початку військового конфлікту показники України були більш, ніж виразними, та являли собою ілюстрацію олігархічної тіньової економіки”, – зазначила CEO Corestone Corp. Євгенія Близнюк.

За кількістю мільярдерів Україна перебувала на одному рівні з такими розвиненими країнами Європейського союзу, як Франція та Бельгія. Однак обсяги статків звичайного населення були близькими до багатств громадян Нігерії, Таїланду та Філіппін. Зараз ми наближаємося до Танзанії.  

З огляду на динаміку заощаджень, за останні 16 років статки населення держав світу стали більш однорідними – жителі бідних країн збагатшали майже втричі, тоді як багатих – вдвічі. Однак абсолютні показники підвищення доходу для цих груп склали 3300 і 53000 доларів відповідно.  

Частка країн, у яких середні статки жителів менші, ніж 10 тис. доларів, скоротилася з 67% до 42%. Населення 10% найбідніших країн має середньорічний дохід менше 1 тис. доларів, а жителі 10% найбагатших – більше 200 тисяч.     

До багатого сектору входять: держави Європи, окрім Албанії, країн Прибалтики, Східної Європи та колишньої Югославії; Японія, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Тайвань; ОАЕ, Кувейт, Ізраїль, Катар; США, Канада; Австралія, Нова Зеландія; Сейшельські острови. За останні 16 років до списку “багатих” змогли перейти всього 7 країн: Кувейт, Південна Корея(2001), Мальта, Португалія(2003), Катар(2004), Словенія(2006) та Сейшельські острови(2015). Жодна країна не зробила зворотного переходу.

Оман, Бруней та Багами наближалися до межі переходу, однак з різних причин не змогли її перетнути.

Згідно з даними банку Credit Suisse та світовим рейтингом Forbes, які були використані у дослідженні, жителі “бідних” країн багатішають швидше. Однак в абсолютних значеннях розрив все ще значний: у 2000 році середні статки населення “багатих” були більшими у 26 разів, а у 2016 році – в 20 разів.

Жителі понад ста країн ніколи не ставали мільярдерами. Найбагатшими серед них є громадяни Люксембургу, Мальти, Словенії та Туркменістану. У 2016 році сумарні статки населення 8 країн були меншими за мільярд доларів. У 2000 році таких країн було 21.

Найбільше зростання мільярдерів має США. У 2000 мільярдерами були 52 американці – 16% від їх загальної кількості у світі, а у 2016 – 540 осіб (30%).

За останні 16 років громадяни 164 країн збільшили свої статки, а населення 11 країн стало біднішим. Найбільше відносне зростання продемонстрували Екваторіальна Гвінея і Ангола, найбільше абсолютне – Швейцарія і Австралія.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ