Уряд Великобританії виділить Україні 35 млн фунтів стерлінгів допомоги

Уряд Великобританії виділить Україні 35 млн фунтів стерлінгів допомоги

У середу, 27 червня, у Копенгагені  відбулася Друга міжнародна конференція з питань реформ в Україні. Учасниками конференції були міністри закордонних справ країн ЄС, G7 та НАТО, а також високопоставлені представники з України й міжнародних організацій. 

Володимир Гройсман з Главою МЗС Великої Британії Борисом Джонсоном

Такий захід у столиці Данії дав можливість українській владі висвітлити останні реформи та представити плани щодо наступних реформ. Особливу увагу приділялося питанням хорошого управління, включаючи боротьбу з корупцією, економічний розвиток та зростання. 

Зокрема, міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон підтвердив надання його країною 35 мільйонів фунтів стерлінгів для підтримки реформ в Україні. 

Міністр закордонних справ Великобританії зазначив, що за рік часу, після проведення першого саміту у Лондоні, Україна досягла значних успіхів у подоланні корупції та поліпшенні прозорості в українських інститутах. Відбувся значний прогрес у сфері децентралізації та реформування системи охорони здоров’я.

Міністр закордонних справ Борис Джонсон сказав:

“Оскільки Росія продовжує докладати зусиль, спрямованих на дестабілізацію України та окупацію Криму, Великобританія має допомогти Україні прокласти шлях до яскравого, стабільного та успішного майбутнього.

Тому ми продовжуємо надавати підтримку, котра допоможе Україні розвивати прогрес, досягнутий з 2014 року, та ключові реформи, з часу відкриття минулорічної Лондонської конференції реформ.

Ми робимо це, адже це важливо для майбутньої безпеки України та процвітання, а також тому, що це є необхідним для підтримки наших європейських цінностей, нашої безпеки та нашого розквіту.

Фінансування буде практичною підтримкою зміцнення суверенітету та стійкості України й забезпечить подальший розвиток реформ. Вона включає в себе допомогу проектам в Україні для посилення подальших реформ у всіх установах країни, ліквідації корупції та збільшення незалежного нагляду за державними організаціями.

Великобританія вже проводить інноваційну діяльність в Україні, щоб допомогти подолати російську дезінформацію. Вона включає підтримку громадської телекомпанії України, проект, який допоможе українським школам протистояти дезінформації, а також фінансування мережі неурядових організацій по всій Європі з метою виявлення фейкових публікацій у ЗМІ.”

ПРИМІТКИ:

Фінансову допомогу нададуть упродовж наступних років  і вона включатиме:

13.4 мільйонів фунтів стерлінгів на проекти, що стосуються конфліктів, безпеки та стабільності, щоб підтримати українську військову реформу, сприяти миротворчій діяльності, ліквідації корупції та посиленню цивільного нагляду.
11 мільйонів фунтів стерлінгів для підтримки проведення реформ в Україні за допомогою Фонду добросовісного державного управління з широким спектром програм, які допоможуть Україні стимулювати управлінську, економічну та політичну реформу. Завдяки цьому ми підтримуємо такі основні інституції, як Омбудсмен з ділових питань та Національне антикорупційне бюро.
6 мільйонів фунтів стерлінгів для гуманітарної допомоги.
5 мільйонів фунтів стерлінгів цього року, щоб допомогти Україні протидіяти російській дезінформації.

Міністр закордонних справ, перебуваючи у Копенгагені, також провів перемовини з міністром закордонних справ Данії Андерсом Самуельсеном.

джерело. Офіційний сайт Уряду Великобританії

Зі свого боку Джудіт Гоф, посол Великобританії в Україні,  написала у Twitter:

Верховний представник Європейського союзу із питань закордонних справ Федеріка Могеріні: “Євросоюз інвестував в Україну більше, ніж в інші країни світу”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ