УВКБ ООН: Оцінювання потреб біженців, шукачів притулку та вимушених переселенців

УВКБ ООН: Оцінювання потреб біженців, шукачів притулку та вимушених переселенців

У заяві Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) говориться:

“Конфлікт продовжується вже четвертий рік і майже 1,6 мільйона переміщених українців прагнуть безпеки, адекватного житла та зайнятості”.
Перестрілки у районах, розташованих поблизу лінії конфлікту, продовжують завдавати шкоди цивільній інфраструктурі, що призводить до нових гуманітарних потреб та створює ризики переміщення. Безпека та захист залишаються головними проблемами для майже 800 тис. людей, які живуть біля лінії конфлікту у Донецькій та Луганській областях на сході України.

У червні цього року Державна прикордонна служба України (ДПСУ) зафіксувала понад 1,1 млн перетинів лінії розподілу у східній Україні. УВКБ ООН стурбоване свободою пересування цивільних осіб, особливо під час перетину лінії конфлікту. Часто виникають довгі черги та затримки в контрольних пунктах. Ті, хто чекає перетину, мають обмежений доступ до основних послуг – питної води, туалетів, укриттів від непогоди та медичного обслуговування. Це створює додаткові труднощі для людей з обмеженими можливостями пересування та особливими потребами, особливо для людей похилого віку та матерів з дітьми, які подорожують. На початку цього року УВКБ ООН надало технічну допомогу для поліпшення умов на всіх пунктах перетину.

З початку 2016 року майже 586 тисяч пенсіонерів та людей похилого віку, які проживають у зоні конфлікту, втратили доступ до своїх пенсій у результаті процедур перевірки, які запроваджуються урядом України. Це позначилося на найбільш уразливих групах, оскільки багато хто з них залежить від пенсій та соціальних виплат, як єдиного джерела доходу.

Ті, хто живе у зонах, що не контролюються урядом, зобов’язані реєструватися як внутрішньо переміщені особи в українських органах влади, щоб мати доступ до їхніх законних пенсій та соціальних виплат.

УВКБ ООН та його партнери виступають за гарантування того, щоб переміщені особи мали повний доступ до державних послуг та платежів, включаючи пенсії та соціальні виплати, незалежно від їх місця проживання.

Переміщення вплинуло на найбільш уразливі групи, в тому числі понад 50 тис. людей з обмеженими можливостями, які були змушені покинути власні оселі.
Принаймні 40 громад, які проживають біля розмежувальної лінії, мають обмежений доступ до медичних послуг. З початку конфлікту було пошкоджено близько 150 закладів охорони здоров’я, медичний персонал також покинув територію.

Діти у постраждалих зонах мають обмежений доступ до освіти через ситуацію в галузі безпеки та пошкодження шкільних будівель. З початку конфлікту було пошкоджено щонайменше 700 шкіл, у тому числі 55 шкіл, які з початку року. У 2017 році 89 шкіл було відремонтовано за сприяння УВКБ ООН.

Рівень руйнування цивільних будинків є значно вищим ніж очікувалося, приблизно 40-60 будинків у певних громадах, що живуть поруч з лінією конфлікту, пошкоджуються щотижня. Більше 10 тис. пошкоджених будинків потребують реабілітації. У 2017 році УВКБ ООН та партнери допомогли відновити більше 1000 житлових будинків.
Раніше цього року УВКБ ООН провело 123 фокус-групових обговорень з постраждалим від конфлікту населенням, включаючи жінок, дітей-сиріт, людей з інвалідністю та серйозними захворюваннями в 10-ти регіонах України.

Серед проблем безпеки, доступу до основних послуг, житла, зайнятості та засобів для існування, жителі фронтових громад говорять про те, що цивільні будинки використовуються для військових цілей. Розміщення бойових засобів і зброї в житлових районах ставить під загрозу цивільне населення під час бойових дій.

УВКБ ООН закликає всі сторони, що беруть участь у конфлікті, забезпечити захист цивільних осіб та цивільних населених пунктів від наслідків бойових дій, обстрілу та обмеження використання цивільних будинків у військових цілях”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ